Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi çekemiyorum 2020 yılında sorun olmaya devam eden bir durum. Acil para lazım bankalar kredi vermiyor diyenlerin kredi problemlerini çözebilmeleri için pek çok kişinin bilmediği ama kesin sonuç veren yöntemleri açıklayacağız. Sürekli olarak çok sıkıştım acil para lazım kredi çekemiyorum ne yapmalıyım dediğiniz duyuyor gibiyim.

Hastalıktan dolayı ya da başka acil bir durumdan dolayı, bugün para bulmam lazım diyen binlerce kişinin kredi sorununu çözmeye çalışıyoruz. Kredi çekmenizi sağlamak için bazı adımlar atmanız gerekmektedir.  Öncelikle bankaya muhtaç mısınız? Banka dışında başka para bulma yöntemleri hakkında bilgileriniz var mı? Kara listeye kredi veren bankalar son dönemde hükümetin çıkardığı kredi sicil affı sonrası artmaya başladı.

Ama kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar yine de bazı şartlar istemektedir. Her banka müşterisinin kolaylıkla yerine getireceği şartlardır bunlar. Önce banka dışında kredi veren yerlere bakalım. Sonrada kredi çıkmıyor diyenlerin sorununa çözüm sağlayalım.

Banka Haricinde Nereden Para Bulabilirim?

Önce bu önemli bilgiyi verelim. Daha sonra bankadan ya da banka dışında başka yerden kredi ihtiyacınızı gidermeyi size bırakalım. Bankalar dışında kredi veren yerler var.  Özellikle il merkezlerinde belki ismini ilk defa duyacaksınız ama faktöring şirketler denilen kurumlar vardır. Bu yerler senet karşılığı kredi verdikleri gibi, elden kredi de vermektedirler.  Bu yerler tefeciler gibi değildir. Elinizde günü gelmemiş senet ya da çek varsa ya da bir esnaftan bunları temin edebilirseniz bu yerler size gerekli yardımları yapacaktır. Tabi kesinti yapmak şartı ile.

Nakit Para Verilir Diyenler Güvenilir Mi?

Şimdi size önemli bir tavsiyede bulunacağız. Bu banka dışında senetle kredi veren yerler bir yedekte dursun. Çünkü nakit para verilir diyenler her zaman bankalar gibi olmaz. Önce bankadan kredi çekemiyorum ne yapmalıyım sorusuna yanıt bulmaya çalışalım.

Para lazım ne yapmalıyım diyorsanız, kredi alamayanlara kredi alma yöntemlerini anlattığımız bu yazımızı okumadan kesinlikle bir adım atmayın. Sadece bir dakika sonra bütün kredi bulma yollarını öğrenmiş olacaksınız. Çok sıkıştım bugün para bulmam lazım ve kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim diyenler için çözüm sunuyoruz.

Önemli Not: Kötü sicile ve kara listeye 80 bin TL bile kredi çıkar. Yeter ki aşağıda yazdığımız durumlara dikkat edilerek kredi başvurusu yapılsın. Sonuna kadar okuyun ve bankadan çizik yiyen kişi bile nasıl kredi çeker görün!

Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim?

Öncelikle para ihtiyacınız var ama banka bunun için size kredi vermiyorsa bunun nedenini öğrenmeniz gerekmektedir.  Birincisi, bankadan kredi çekmek istiyorsunuz ama banka kredi vermiyor mu yoksa siz bankaya bulaşmak mı istemiyorsunuz? Bu ayrım önemli… Kredi çekemiyorum

Para lazım ne yapmalıyım diyorsanız ne olursa olsun ilk adresiniz banka olmalıdır. Banka herkese kredi vermek ister; ama kredi başvurusunda yapılan bazı hatalar nedeni ile krediniz onaylanmıyor olabilir. Peki kredi başvurusunda nelere dikkat edilmelidir? Kredi notunuza çok önem verildiğini bilmelisiniz. Kredi notunuz kritik seviye olan 1099’un altında ise o zaman kredi çıkmayabilir. Puanınız iyi değilse o zaman kefil ya da ipotek ile kredi çekmeyi düşünebilirsiniz.

Ön ödemesiz kredi ve borç için buraya tıklayın

Kredi çekemeyenler için borç bulma yolları için buraya tıklayın.

Sicili Bozuk Olanlar İçin Kesin Onaylı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi alamayanlara kredi veren bankalar vardır. Bu bankaların hangisi olduğunu tek tek yazacağız. Ama önce, acil para yardımı arıyorum, kredi alamıyorum para lazım diye sürekli boş boş gezinmek yerine size kesin çözüm olan yani tek başvuruda kredi çıkmasını sağlayacak yöntemi sunmak istiyorum. Kara listeye kredi aslında şu anda bankalar için sorun olmaktan çıktığı için kişinin kredi sicili kötü ve bozuk da olsa ona kredi verilmektedir.

Kara listede iseniz ya da kredi notunuz çok düşük olduğu için size kredi çıkmıyorsa o zaman kesinlikle sürekli olarak kredi başvurusu yapmayın SAKINNNN! Neden mi? her kredi reddedildiğinde kredi notunuz bir basamak daha düşer ve asla kredi alamaz duruma gelirsiniz. Daha sonra bankalar kredi vermiyor nasıl kredi çekerim diye ortalıkta gezinir durursunuz.

Acil Kredi İstiyorum Diyenlere Kredi Çıkartılır

Kredi çıkmazsa o zaman borç para nereden bulabilirim diye soruşturmaya başlayabilirsiniz. Ama önce en etkili kredi çekme yöntemlerini öğrenmelisiniz. BİRİNCİSİ;

Kesinlikle gelirinizin %80’nine dikkat edin. Bu ne demek? Aylık geliriniz örnek verelim 2000 TL ise, o zaman sizin çekeceğiniz kredinin aylık taksiti kesinlikle 1500 TL’yi geçmemelidir. Bunu yapan kişiye zaten kredi çıkmaz… Üstelik kredi notu da düşer. Yani birinci kural gelirinize göre hareket edeceksiniz.

İkinci Önemli Kural;  Özel bankaları tercih edin. Aşağıdaki bankalar her zaman daha kolay kredi veren bankalardır. Bunlar;

ING Bank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, TEB, DenizBank, HSCB Bank, Burgan Bank, Finansbank, Akbank banka neden kredi vermez diye soranlar genelde, Halkbank, Ziraat Bankası ya da Vakıf Bankası gibi devlet bankalarına başvuru yaptıkları için onlara banka kredi vermez. Çünkü, ya gelirleri düşüktür ya da sicilleri kötüdür.

Gelir belgesiz kredi için tıkla. 

İpotek karşılığı kredi için tıkla.

Senetle kredi veren yerler için tıkla. 

Banka Kredi Vermiyor ama Acil Para Bulmam Lazım!

İşte can alıcı noktaya geldik. Banka neden kredi vermiyor? Ya da banka kredisi neden çıkmaz? Banka kredileri genelde kara liste ya da kötü kredi sicili yüzünden çıkmaz. Kredi sicili bozuk olan kişilere bankalara genelde para vermek istemez.

Bunun nedeni oldukça basittir. Çünkü, kişi bankadan çizik yemiştir. Banka kredi notu kötü olan KBB Findeks notu kötü olan kişiler ile çalışmak istemez. Güven vermezler çünkü…

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bazı kişilerin yanlış bir algısı var. Kara listede hiçbir banka kredi vermez diye… Bu yanlış bir bilgidir. Bankalar artık kara listede olanlara kredi vermektedir. Sadece kişiler teminat ve kefil bulursa kredi çekebilir. Gelir belgesi çok iyi olanlar da kredi notu kötü olsa hatta banka kara listesinde olsa bile kredi çekebilir?

Kredi Sicil Affı Çıktı 2020 –  KREDİ SİCİL AFFI 2020

Daha önce kredi sicil affı çıkmıştı. Bu af ile kara listede olanlara af gelmiş ve bankalara kredi verme yetkisi verilmişti. Bu nedenle gelir belgesi ile kredi çekebilirsiniz. Eğer bundan haberiniz yoksa hemen aşağıda bulunan bilgilere bakarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Unutmayın kredi sicil affı yürürlüğe girdi. Artık bankalar kara listede olanlara, sicili bozuk olanlara kredi vermeye başladı.

Bazı kişiler için gerçekten bin dereden su getirsek banka yine kredi onayı vermez. Bu kişiler için de çare tükenmiş değildir. Bunlar için senetle kredi veren yerleri, ikrazatçıları önerebiliriz. Bu kişiler tefeci olmayıp devlet kontrolünde düşük faizle kredi vermektedir. Bunlar nerede bulunabilir. İl merkezlerinde faktöring şirketler vardır. Bu yerler hemen aynı gün kredi verir. Banka gibi sorun çıkarmaz.

Aynı Gün Kredi Veren Firmalar

Bankadan kredi alamadım ne yapmalıyım diyen kişilere genelde komisyon ile kredi veren çıkaran yerlere ya da senetle kredi veren yerler önerilmektedir. Ama bu tür yerler banka gibi çalışmaz. Yani hemen kredi verebilir.  Fakat yasal olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Kanunlara göre tefecilik yapmak ve başkasına faizle borç para vermek suçtur. Bu nedenle okuyucularımızın banka ya da faktöringler gibi yasal kurumlar ile çalışması gerekmektedir.

NOT: Banka sicili temiz olmayanlar ve nakit sıkıntısı yaşayanlar kredi çekmek istiyorsa bankaya ipotek göstermeli ya da kefil bulmalıdır. Aksi halde her ne kadar kredi sicil affı çıkmış olsa da bankalar yine de kredi vermiyor ya da vermek istemiyor. Zor durumda olanların başak seçeneği yok maalesef.

Kredi çekemiyorum diyenler için Son olarak tekrar uyaralım: tanımadığınız kişilerden lütfen senetle ya da diğer türlü kredi ve borç almayın. Çünkü suç olduğunu tekrar söylüyoruz. Site olarak biz kredi vermiyoruz ya da krediye aracılık etmiyoruz sadece sizi banka ve yasal finans kurumlarından nasıl kredi çekileceği konusunda bilgilendiriyoruz.   Sitemizde belirttiğimiz yasal finans kurumları ve bankalardan kredi başvurusu yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir