Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Banka dışında kredi veren yerler, banka harici kredi çıkartan kurumlar bulunmaktadır. 2020 yılında yine istenildiği gibi bu banka harici kredi veren yerlere başvuru yapılabilir. Banka dışında kredi; Kredi notu düşük olduğu için ya da bankacılık kredi sicili bozuk olduğundan dolayı kredi alamayan kişiler, banka harici kredi arayışına girebilmektedir. Türkiye’de sadece bankalar değil, bankalar dışında ayrıca bireysel ve ticari kredi veren yerler de  bulunmaktadır. Bu yerler BDDK tarafından denetlendiği için çok yüksek faiz de talep edememektedirler.

Peki banka dışında kredi veren firmalar yerler hangileridir? Bu konuda banka harici kredi almak istiyorum diyen; Tüccar, esnaf, ev hanımı, çiftçi, memur, işsiz, ticaret yapan KOBİ ya da normal vatandaşlar bazı şartları yerine getirdiklerinde uygun faizli kredi çekebilirler.

BANKA HARİCİ KREDİ ALMAK İSTİYORUM 2020

2019 ile birlikte Özel kredi veren kurumlar başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere birçok yere yayılmış durumdadır. Bu yerler banka dışında kredi veren finans şirketleri olarak bilinip, bireysel kredi veren özel şirketler grubunda yer almaktadır. Peki kredi alamıyorum diyen kişiler ve zor durumda olanlara kredi çıkartan bu yerlerden nasıl kredi alınabilir?

Öncelikle bu yerler hakkında en çok merak edilen soruların yanıtlarını verelim.

Banka dışında bireysel ve ticari kredi veren bu özel kuruluşlar gelir belgesiz ister mi? Kara listede olan, kırmızı çizik yiyen ya da kredi notu düşük olanlara kredi veriyor mu? Faktöring firmalar olarak bilinen ve aynı zamanda şahıslara kredi veren bu yerlerin en önemli özelliği ve avantajı burada ortaya çıkmaktadır. Bu yerler kredi sicili bozuk olanlara da kredi verir. Ticari kredi sicili kötü olanlara genelde özel şirketlerden finansman kullanmaktadır. Bu yerler aynı zamanda senetli kredi ve komisyonla kredi vermektedir.

KOMİSYONLU KREDİ VEREN BANKALAR

Banka dışı kredi nasıl alınır diye sorgulayan ve arayışta olanlar için senetle kredi veren finans şirketleri yanı sıra aynı zamanda komisyonla kredi çıkartan yerler hakkında birkaç önemli bilgi vermemiz gerekiyor. Komisyon karşılığı kredi çıkartan özel finans şirketleri vardır; ama bunlar bazı ek maliyetler ve kredi payı ister. Yani size 30 bin TL kredi çıkartıyorlarsa bunun 3-4 bin TL’sini alabilirler. Diğer faizleri de siz ödersiniz.

BİREYSEL KREDİ VEREN FİNANS ŞİRKETLERİ

Kredi veren şahıslar bu noktada ayrı tutulup düşük faizle yani banka faizleri kadar faizle kredi verem özel finans kurumları vardır. Bunlar arasında KOÇ Finans, Yaşar Faktöring çok bilinen yerlerdir. Özel kredi kuruluşları olan bu yerler BDDK denetimden çalışıp kesinlikle senetle kredi veren tefeciler değildir. Senetle faizle kredi çıkartan bazı komisyoncu ve tefeciler vardır, bu kişiler özel kurumlardan ayrı değerlendirilir.

Ön ödemesiz kredi ve borç için buraya tıklayın

Kredi çekemeyenler için borç bulma yolları için buraya tıklayın.

Senetle kredi veren şirketler için burayı göz atın

Banka Harici Kredi Veren Yerler

BANKALAR KREDİ VERMİYOR NEREDEN PARA BULABİLİRİM

2020 yılı içinde artık kredi kanununa göre tefecilik suç olmasına rağmen halen banka kredi vermiyor tefeci arıyorum diyen kişiler son çare bu kişilerden kredi almaktadır. Elden borç veren bu kişiler senet karşılığı nakit para temin etmektedir. Ama faizli borç olarak bilindiği için kanunen yasaktır. Nasıl borç para bulabilirim diyenlerin sığınağı haline gelen kişiler, faizsiz para neden bulabilirim ve kredi çıkmıyor nasıl para bulabilirim diyenler için en son çare olmalıdır. Çünkü 20 bin TL borç para için 10 bin TL faiz bile istenebilmektedir. Ya da 20 bin TL için 20 bin ve daha yüksek faiz. Ama bu oranlar genelde 1 ya da 2 yıllık vadeli borçlar içindir.

Çok fena paraya sıkıştım çok acil para lazım diyen kişiler yorum yaparak bu konuda yardım isteyebilir. Hemen dönüş yapılır.

2 thoughts on “Banka Dışında Kredi Veren Yerler

  • 6 Eylül 2018 tarihinde, saat 13:02
    Permalink

    Nakit ihtiyacım var..Nasıl temin edebilrim…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir