Banka Gibi Kredi Veren Özel Finans Kurumları

Banka harici kredi imkanı; Bankaların para kazanma metotlarına bakıldığında en büyük gelir kaynakları müşterilerine vermiş oldukları kredi faizlerinin geliri olduğu görülecektir. Kredi faizleri getirisi ile bankalar daha sonraki müşterilerine yeni krediler çıkarır ve bu şekilde kazanç sistemini devam ettirebilir. Bankalar kredi onayı verirken kişilerin hem gelir belgesine yani maaş bordrosuna hem de kredi notuna yani banka puanına dikkat etmektedir. Kara listede olan kişiler genelde banka kredisi çekemez. Ama kişiler banka kredisi dışında başka yerlerden de kredi alabilirler. Bankalar harici kredi veren özel finans kurumları yazımızda bu noktada kaleme aldık. ( KEFİLSİZ EVRAKSIZ KREDİ)

Banka Dışında kredi Veren Yerler

Kredi çekemiyorum diyen kişiler aşağıdaki yöntemlere başvurarak banka harici kredi para bulma tekniklerini kullanabilir. Peki kredi sicili kötü kişiler ya da çalışmayan işsiz kişiler başka nereden para bulabilir. İşte en kolay para bulma yolları; Bu yöntemler;

  • Kredi çıkartan yerlere başvuru yapmak
  • Komisyonla kredi veren yerlere müracaatta bulunmak
  • Ön ödemesiz senetle para veren yerler’den bilgi almak
  • Telefonu nakit paraya çevirmek yöntemi de para bulmanızı sağlar
  • Kredi kartını nakit paraya çevirmek de en çok kullanılan para bulma yöntemidir

Banka harici kredi çıkartan özel firmalar

Bu yerler faktöring yerler olarak bilinir. Elinizde senet ya da çek varsa bu yerlere vererek hızlı ve erken ödeme yapılabilmektedir. Bu sayede kredi alamayan kişiler de acil nakit ihtiyaçlarını karşılamış olurlar. Faktöring firmalar daha çok İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerde yaygın olup diğer birçok ilde de şubeleri bulunmaktadır. Banka harici kredi için iyi bir seçenek.

Komisyon İle Kredi Veren Yerler

Komisyon ile kredi veren bazı özel kurumlar, banka kredisi alamayan kişilere can suyu kredisi vermektedir. Bankalar bazı durumlarda kişilere kredi vermek istemez. Ayrıca bankaların müşterilerinden gelen sıcak paraları da gecelik faizlere, repoya yatırması da bankaya ek kazançlar sağlamaktadır. Bu açıklamalar da göstermektedir ki bankaların en büyük kazanç kapısı vermiş olduğu kredilerdir. Madem bankaların en büyük kazanç kapısı dağıtmış olduğu kredi faizleri, peki neden bazı müşterilere kredi onayı verilmez? Banka neden kredi vermez? Bu soruların yanıtları için yazımızı okumaya devam edin.

Kredi Çekemeyenlere Kredi Veren Bankalar( KEFİLSİZ EVRAKSIZ KREDİ)

Bankalar yukarıda da ifade edildiği gibi müşterilerine vermiş olduğu krediler sayesinde çok iyi paralar kazanabilir. Ama bu her gelene sorgusuz sualsiz kredi verileceği anlamına gelmemelidir. Bankalar bu işten iyi para kazansalar bile öncelikle uymaları gereken bankacılık kuralları vardır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK) tarafından yapılan düzenlemelere uymak zorunda olan bankalar, bütün karaları kendi inisiyatiflerine göre veremezler. banka dışında kredi çekmek için komisyonla kredi oldukça iyi bir seçenek olarak kabul edilebilir.

Bir de bankaların dağıtmış oldukları kredilerin geri ödemelerinde riske girmek istememeleri de bunda oldukça etkilidir. Yani bankalar kredi ödeme sorunu oluşturabilecek, riskli durumdaki müşterilerine genellikle kredi vermez. Çünkü bankalar sürekli sıcak paralar ile ayakta kalır ve kazanırlar. Geciken ve hukuki aşamaya geçen ödemeler bankaların her geçen gün zarar etmesine neden olmaktadır.

Bankalar kredi başvurusu yapan müşterilerinin öncelikle kredi notlarını sorgularlar. Kredi notları düşük olan müşterilere kredi çıkmaz.  Kredi notu bir müşterinin risk seviyesini göstermesi bakımından oldukça önemlidir. 0-190 arası değişen değerlere sahip olan kredi notunun belli bir sayıdan düşük olması, müşteriye kredi onayı verilmemesi için yeterli bir sebep olarak gösterilebilir.

Ayrıca kredi notunuz yüksek olsa bile, eğer sabit bir geliniz yoksa ya da sigortalı bir işte çalışmıyorsanız banka size yine kredi onayı vermeyebilir. Yine devlet kurumları ya da diğer özel sektör kuruluşları tarafından hakkınızda verilen bir icra takibi varsa bundan dolayı da size kredi onayı çıkmaz. Kredi çekebilmeniz için icralık olduğunuz borçları ödemeniz gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir