Banka Kredisiz Elden Taksitli Almak

Banka kredisiz ev almak çok zor ama imkansız değildir. Kredi faizlerinin yükselmesi ile kişiler kredisiz ev satın almaya başladı.  Türkiye’de ev fiyatları dolar kurunun ve faiz oranlarının sürekli artması nedeni ile her geçen gün daha da zorlaşmaktadır. Bu durum ev satın almak isteyenleri de engellediği için birçok inşaat firması artık kredisiz elden taksitli ev satışı yapmaya başladı. Kredi çekmeden ev almak isteyenler artık senetle ev satan firmalara, sahibinden senetle ev satanlara başvuru yapmaktadır.

Yüksek banka kredisi yüzünden banka kredisiz elden taksitli konut satışları artmaya başladı. Kooperatif usulünden farklı olarak paralar müteahhit ya da inşaat emlak firmasına taksit taksit elden ya da senet olarak verilmektedir.

Banka Kredisiz Konut Projeleri 2019

Başta İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana, Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Konya gibi büyükşehirlerde yaşayan kişilere hitap eden büyük firmalar şu aralar kredi çekemeyenlere ya da faiz ödemek istemeyenlere bazı ev sahibi olma fırsatları ve kampanyaları sunmaktadır.

Örneğin, İstanbul’da Sinpaş gökorman sadece %5 peşinat ile elden taksitli şekilde ev satmaktadır. Bu evlerin fiyatları şu şekilde düşünülmektedir. Tabi dar gelirli ailelere daha uygun evler de söz konusu olacaktır.

Ümraniye Gökorman satış fiyatları 2019

1+0’lar 274 bin 919 TL – 351 bin 341 TL

1+1’ler 429 bin 127 TL – 529 bin 563 TL

2+1’ler 579 bin 75 TL – 950 bin 416 TL

3+1’ler 694 bin 73 TL – 1  milyon 50 bin 485 TL

4+1’ler 964 bin 603 TL – 1 milyon 349 bin 480 TL

Bu ev fiyatları yüksek geliyorsa daha düşük fiyatlı ucuz ve senetli ev satan yerler ve firmalar da bulunmaktadır.

Bu noktada; İstanbul’da senetle ev satanlar için; senetle ev konulu yazımıza bakınız.

Sahibinden Senetle Ev Var Mıdır?

Genelde inşaat firmaları senetle ev satmalarına rağmen bazı ev sahipleri eğer ikinci ve üçüncü evleri varsa bunları kar amaçlı olarak sabit maaşlı kişilere elden ödemeli şekilde satabilmektedir. Bunun için yarısı peşin ya da geriye az ödemesi kalan evler de söz konusu olmaktadır.

Ama kredisiz ev almak istiyorum ne yapmalıyım diyenlere tabi ki de sıfır ev kampanyalarına bakmalarını önermekteyiz. Hem daha ucuz hem de ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.  Sahibinden satılık daireler bakmak isteyenler sahibinden gibi platformlara bakarak en uygun senetle satılık konutları bulabilir.

Banka Kredisiz Ev Almak İstiyorum!

Kredi ile satın alınan evlerin ortalama %40’ı kadar ayrıca faiz ödenmektedir. Örneğin, 200 bin TL’ye satın alınan evler 10 senenin sonunda faizi ile birlikte 300 bin TL’yi bulabilmektedir. Hatta son dönemlerde konut kredisi faiz oranlarının yükselmesi yüzünden bu maliyet daha da artmış durumdadır. Zaten konut kredi faizlerinin artması yüzünden herkes elden taksitle, bankasız ev satın alma yoluna gitmektedir.

Kredisiz Ev Nasıl Satın Alınır 2019 

Kredisiz ev satın alma yollarını aşağıda yazdık.

Banka kredisiz ev sahibi olmak isteyenlerin tercih edecekleri birkaç yöntemi sunuyoruz; İşte kredisiz ev alma yolları;

  1. Senetle ev satın alma
  2. Sahibinden elden taksitle biraz peşinat ödeyerek ev sahibi olma
  3. İnşaat firması ile anlaşarak temelden %5 peşinat ve geri kalan ödemeleri 72 ay boyunca yine elden ödemek
  4. Emin evim gibi bir projeye katılıp kira öder gibi ev sahibi olmak
  5. Faizden kaçanlar için katılım bankalarına başvurup kredili ama faizsiz kar payı ödeyerek ev sahibi olmak
  6. TOKİ’ye kura ile katılmak
  7. TOKİ’den ev alanlardan ev devri almak
  8. Kooperatife katılmak

 

Daha çeşitli uygulamalar olsa da şu anda kredi çekmeden ev almak istiyorum diyenler için en cazip ev alma yöntemi senetle ev alma yoludur. Bu noktada size birçok alternatif seçenek sunduk, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Antalya gibi yerlerde oturanlar senetle ev alma noktasında daha şanslı sayılmaktadır.

İstanbul’da; Beylikdüzü, Beykoz, Kadıköy, Pendik, Ümraniye, Kartal, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Fatih, Bağcılar, Zeyitnburnu ve Esenyurt gibi büyük ilçelerde Ağaoğlu başta olmak üzere birçok inşaat yapı firması senetle elden uzun vadeli taksitli ev satmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir