Bankalar Kredi Vermiyor Nereden Para Bulabilirim?

Banka kredisi için başvuru yapmasına rağmen gerek kredi sicili gerekse kredi limiti yüzünden kredi çekemeyenler; bankalar kredi vermiyor nasıl para bulabilirim sorusu ile karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunu yaşayanların öncelikle sürekli kredi başvurusu yapmayı bırakması gerekmektedir. Kredi bulmam lazım diyen kişilerin eğer banka puanları yani kredi notları düşük ise bu kişilerin kredi çekmesi bazı durumlarda zor olabilir.

Ama şimdi birkaç teknik göstereceğiz. Bu teknikleri uygulayan kişilerin birçoğu kısa süre içinde kredi çekebilir duruma gelmişlerdir. Hem de düşük faizli kredi. Kredi notum düşük banka kredi vermiyor ve kara listedeyim yine kredi çekemedim diyen kişiler için kesin onaylı kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtını vereceğiz.

KREDİ ÇEKMEK İSTİYORUM BANKA KREDİ VERMİYOR

Birçok kişi bu durumdan şikayetçi. Aslında banka neden kredi vermez sorusunun yanıtı basittir. Bankalar kredi sicili bozuk kişilere kredi vermek istemezler. Çünkü, kara listeye giren ya da diğer bir ifade ile kırmızı kalem yiyip banka tarafından çizik atılan kişilere genelde banka kredilerini geri ödemezler. Ama siz geri ödeyebileceğinizi bankayı ikna edebilirseniz o zaman kesin onaylı kredinizi cebinizde demektir.

Bunun için sırası ile yapılacakları yazalım tek tek. Uyarı: Bilinçsiz kredi başvurusu yapmayın. Kredi çekmek istiyorum ama alamıyorum diyorsanız o zaman her attığınız adıma dikkat ediniz yoksa banka siciliniz daha bozulup bir daha uzun süre kredi alamayabilirsiniz.

KARA LİSTEDEN KURTULUP KREDİ BAŞVURUSU YAPMAK

Eğer kara listede bulunuyorsanız ve sicilim bozuk banka kredi vermiyor diyorsanız o zaman ya kara listedekilere kredi veren bankalara başvuru yapacaksınız, ya da kolay kredi veren bankalara başvuru yapacaksınız. Çünkü bazı bankalar kredi notu düşüklere kredi vermektedir.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar için bkz.

Kara listeye olanlara kredi için bknz.

BANKA SİCİLİ NASIL TEMİZLENİR

Banka siciliniz temiz değilse yani bankanın kredi vermediği kişiler içinde yer alıyorsanız o zaman kara liste sicil affı kapsamında kredi veren;

 • ING Bank
 • Ak Bank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Deniz Bank
 • QNB Finansbank
 • Şeker Bank

Gibi bankalara başvuru yapmanız daha mantıklı olacaktır. Çünkü, diğer bankalar içinde yer alan Ziraat, Halkbank, Vakıf Bank gibi bankalar kara listede olanlara kredi vermez.

KREDİ ÇEKMEK İÇİN ALTERNATİF YOLLAR

Kredi sicilinizi temizlemenize rağmen bazı bankalar en az 5 sene yani tam 60 ay kredi vermek istemeyebilir.  Bu durum karşısında acil para bulmam lazım ve hemen kredi çekmeliyim diyorsanız o zaman banka dışında kredi veren yerlere başvuru yapabilirsiniz. Bu konuda ;

 • Komisyonla kredi veren kişiler
 • Senetle Kredi veren yerler
 • Kredinizi biz çekelim siz ödeyin diyen kişiler ve aracılar
 • Kredi çıkartan aracı kurumlar
 • Tefeciler (Kesinlikle yasal değil ve önerilmez. Borçlar kanuna göre suçtur)
 • Kuyumculardan borç para almak tabi senetle yine
 • Elden taksitle telefon alıp bozmak
 • Senetle telefon alma ve sonra nakite çevirme yöntemi de seçilebilir

Bu yöntemleri deneyen kişilere daha çabuk nakit para bulabilmektedir. Acil para bulmam lazım diyorsanız yukarıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Ben banka dışında kredi veren yerlere başvuru yapmak istemiyorum sadece banka kredisi istiyorum diyorsanız ve buna rağmen kredi skorunuz düşükse o zaman önce kredi notunuzu yükseltmeniz gerekmektedir. Peki kredi notu nasıl düzeltilir ve yükseltilir?

KREDİ NOTU YÜKSELTME TEKNİKLERİ

Kredi notunuzu yani Merkez bankası puanını düzeltmek için öncelikle varsa borçlarınızı kapatın ve kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı verin. Eğer bu imkanınız yoksa kredi notu düşük kişilere kredi veren bankalara kredi başvurusu yaparak bu borçlarınızı temizlemeniz gerekmektedir. İyi de zaten kredi notum düşük olduğu için kredi alamıyorum diyorsanız, bunun için bazı okuyucularımızın bazı bankalardan kredi notu kötü olmalarına rağmen kredi çektiklerini biliyoruz ama nasıl?

İPOTEK GÖSTEREREK KREDİ ÇEKMEK

Kara listede olanlar ancak bazı ipotekler göstererek kredi çekebilir. Banka şubesine gittiğinizde ipotek göstereceğiniz bazı malların tapusunu da götürün banka kolaylıkla kredi verecektir. Bu yöntem en çok işe yarayan yöntemdir. İpotekli kredi nasıl çekilir yazımıza  göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir