Emekli Maaşları 2020’de Ne Kadar Olacak?

Emeklilere zam 2020 yılında ne kadar olacak? Emekli maaşlarının düşük olması sebebi ile birçok kişi 2020 yılında emeklilere ne kadar maaş verileceğini merak etmektedir. emekli maaşı zam oranı ne kadar olacak? Emeklilere önümüzdeki yıl zam yapılacak mı? emeklilere banka promosyonu 2020 yılında verilecek mi? İşte detaylar…

EMEKLİ MAAŞINA 2020 ZAMMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Emeklilere yapılan zamlar daha çok memur zammı ile ilgili bir durumdur. Memura yapılan zam oranı sonrası emeklilere de aynı oranda zam yapılmaktadır Bu sene memur zam oranı çok düşük olduğu için emeklilere de aynı doğrultuda düşük bir zam yapılmış be nedenle emeklilere umutlarını 2020’e çevirmiştir.

2020 emekli zammı
emekli maaşına zam

Yeni yılı emekli zam tablosu,  emekli zam tahminleri ve daha fazlası…Emeklilere yapılan zam oranı bir tablo şeklide aşağıda verilecektir. Ayrıca emeklilerin yanında, dul, yetim, sakat, yaşlı, kimsesiz, hasta, yatalak, engelli maaşlarına da yeni zamlar yapılacaktır.

2020 YILINDA 2022 ENGELLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

3 aylık maaşlarına 2019 de enflasyon oranlarında veya %5 civarında zam yapılması bekleniyor. Eğer %5 zam yapılacak olursa 2019 de engelli özürlü maaşı 2022 şu fiyatlarda olacak;

  • %70 üzeri için; 1624 TL
  • %40 – %69 arası için; 1080 TL
  • 65 Yaş Maaşı; 715 TL

Maaş zammı bekleyen, yetim, dul, yaşlı, yatalak, muhtaç, kimsesiz, fakir, işsiz, öksüz ve daha birçok kişi iyi bir artış beklentisi içinde bulunmaktadır.  2020 yılında birçok alanda büyük zamlar gelmesine rağmen, başta emekliler ve asgari ücretlilere olmak üzere iyi bir zam oranı gelmiş değildir. 2020 yılında emeklilere ve diğer kesimler için beklenen bir yıl olması umudu ile.

Emeklilere Yeni Zam Yapılır Mı?

2020 yılı ile birlikte her 6 ayda bir emeklilere maaş zammı yapılacaktır. Bunun dışında emeklilere maaş promosyonu verilmektedir. Bu da bankalar ile ilgili bir durum olduğu için devlet tarafından ek bir zam yapılmayacaktır. Emeklilere enflasyon zammı da yapılması gündemde olsa da bunun çok olmayacağı dile getirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir