Esnaf Kefalet Kredisi Şartları

Esnaf kefalet kredisi kooperatifine üye olan esnaflarımız 150 bin TL’ye kadar düşük faizli esnaf kredisi çekebilirler. Bunun için taşımaları gereken bazı şartlar vardır. Bu şartları taşıyan esnaflarımıza 50 BİN TL’den 75 Bin TL VE 150 Bin TL’ye kadar çok az bir faizle kredi verilmektedir. Peki esnaf kefalet kredisi için gerekli belgeler ve şartlar nelerdir?

KOOPERATİF ORTAKLIK ŞARTLARI

  • Esnaf ve sanatkar olmak,
  • Esnaf ve sanatkar siciline kayıtlı bulunmak,
  • İş veya ikamet yeri kooperatifin çalışma bölgesi içinde bulunmak,
  • Aynı zamanda başka bir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortağı olmamak.

Ortaklığa Giriş Şartları taşıyanlar;

  • Yazılı olarak kooperatife müracaat ederler.
  • Müracaat sahibinin durumu Yönetim Kurulu tarafından araştırılır.
  • Kabul veya ret kararı 15 gün içerisinde ilgiliye yazılı olarak bildirilir.

En çok paraya ihtiyaç duyan kesim esnaflarımızdır. Hükmet de bunu bildiği için her sene sıfır faizli esnaf kredisi kampanyası yapmaktadır. Esnafa faizsiz kredi müjdesi her an yine gelmesi beklenmektedir. Zaten şu anda güncel sıfır faizli esnaf kredisi var ; ama esnaflarımız yeni müjdeler beklemektedir.  Esnafa faizsiz kredi ne zaman verilecek sorusu sürekli gündeme gelmeye başladı, çünkü beklenti çok büyük. Peki esnafa sıfır faizli kredi verilecek mi? Öncelikle esnaflara sıfır faizli kredi veren bankalardan söz edelim. Belki haberiniz yok ama şu anda esnafa tamamen faizsiz kredi verilmektedir.

ESNAFA FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALAR

Şu anda Halkbank esnafa sıfır faizli kredi vermektedir. Bunun için üst limit bulunmayıp isteyen esnaflarımız aşağıda sayacağımız şartları taşıması durumunda Halkbank esnaf kredisine başvuru yapabilir. Halkbank esnaf kredisi hesaplama ve Halkbankası esnaf kredisi için gerekli evrakları yine tek tek sayacağız.

ESNAF KREDİSİ HESAPLAMA 2020            

Halkbank faizsiz kredi 2020 yılı itibari ile verilmeye devam edilmektedir.  Yeni esnafa kredi veren bankalar arasında bulunan Halkbank, bazı meslek gruplarına yüksek limitli faizsiz krediler vermektedir. Halkbank şu anda birçok kredi vermektedir. Ama bu kredileri esnaflarımız sürekli olarak karıştırdığı için başvuru süresini kaçırıp faizsiz krediden de yararlanamamaktadır.  Aşağıda verdiğimiz bilgileri iyi okuyup gerek Halkbankası gerekse diğer bankaların vermiş olduğu faizsiz esnaf kredisi kampanyaları ilanlarından haberdar olmuş olursunuz.

Halkbank hem kendi içinde hem de KOSGE ile birlikte faizsiz krediler vermektedir. Bunu iyi ayırt edin. KOSGEB kredilerinin şartları tamamen farklıdır. Önce KOSGEB nasıl durumlarda 50 bin TL sıfır faizli kredi verir ona bakalım daha sonra Halkbank esnaf kredisine bakalım.

Esnaf Kefalet Kredisi Şartları ORTAKLIK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

KOSGEB FAİZSİZ KREDİ ŞARTLARI NELERDİR?

Esnaflara KOSGEB ve esnaf kefalet kredi kooperatifi tarafından her sene çok düşük faizli krediler ya da tamamen geri ödemesiz hibe krediler verilmektedir. KOSGEB 2019 yılında 50.000 TL faizsiz kredi vererek esnaflarımız büyük bir destek kampanyası düzenlemiştir. KOSGEB’den 2020  yılı için de faizsiz krediler beklenmektedir. KOSGEB kredi başvuruları ve diğer faizsiz krediler için detaylar…

KOBİ VE KÜÇÜK ESNAFA KREDİ DESTEĞİ

Esnafa sıfır faizli kredi desteği konusunda hükümetten sürekli müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. En son esnaf kefalet kredisi borçları olup da icra takibine takılmış esnaflar için kredi yapılandırma müjdesi haberi geldi. 2020 temmuz öncesi kredi borcu takibe takılan kişiler için borç yapılandırma imkanı getirildi.Esnaf yapılandırma için Halkbank ve esnaf odalarına başvuru yapılabilir. Son başvuru 29 eylül olarak belirlenmiştir.

KOSGEB FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ

Esnaflarımız 2020 yılında KOSGEB tarafından 100.000 TL faizsiz ve 50.000 TL geri ödemesiz kredi verilecektir. İşletme kredisi adı altında bu krediler için esnafların ve KOBİ’lerin uygulamalı girişimcilik kurslarına katılmaları gerekmektedir. Bu kurs sonrası esnaflara 100.000 ve 50.000 TL kredi desteği verilecektir.

KOSGEB ile iş birliği yaparak esnafa sıfır faizli krediler veren bankalar şunlardır, Vakıfbank, ING Bank, Halkbank, Ziraat Bankası, TEB Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Denizbank, HSCB Bank, Finansbank.

HALBANK TAMAMEN FAİZSİZ ESNAF KREDİSİ NASIL ÇEKİLİR?

Halkbank bazı özel mesleklerde iş yapan esnaflara faizsiz kredi vermektedir. Bu meslek gruplarının alanı oldukça geniştir. Sizin de meslek grubunuza sıfır faizli kredi veriliyor olabilir. Bunun için bu sefer son başvuru tarihini kaçırmayın. Dilerseniz hemen kredi başvurusu yapın ve para hemen hesabınıza geçsin. Halkbank esnaf kredisi başvurusu yapın krediyi hemen alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir