Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Türkiye- Avrupa Birliği ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında, ülkemizin bazı illerinde ikamete edip belli şartları taşıyan çalışan annelere her ay 1540 TL destek ödemesi yapılacaktır. Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi 2019 imkanı.  Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi ile  Avrupa Birliği fonu tarafından karşılanacak olan bu destekleme projesinin amacı, annelerin çocukları için işi bırakmalarını engellemektir. Yani anne hem çalışarak kazanacak hem de devlette almış olduğu destekleme ile çocuğunun bakıcı parasını ödeyebilecektir. Çalışan Annelere 1540 TL destek sloganı ile başlatılan çalışmaya büyük katılımların olması beklenmektedir.

İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara ve Bursa illerinin birinde oturan annelerin faydalanabileceği bu proje kapsamının şartları şunlardır:

Çalışan Annelere 1540  TL Destek Şartları

  • Bebeğin 0-2 yaş aralığında olması
  • İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa illerinden birinde ikamet etme
  • Annenin asgari ücretin 2 katından fazla maaş almıyor olması
  • Bakıcı annenin sigortalı olması
  • Bakıcı annenin yaşının 18 den büyük olması
  • Bakıcı annenin de aynı ilde ikamet ediyor olması
  • T.C vatandaşı olmak

Çalışan anneler bu yardımdan yararlanabilmek bakıcının da bazı şartları taşıması gerekmektedir. Öncelikle bakıcının yakın derece akrabanın olmaması gerekmektedir. Bebeğin dede, babaanne, anane gibi yakınları bakıcı olamazlar. Teyze hala gibi olan da aynı şekilde bu yardım yararlanamazlar.

BAKICI YARDIMI İÇİN BAŞVURU

Eğer saydığımız şartları taşıyorsanız ve bakıcı ile ilgili nitelikleri taşıyan kişiyi de bulduysanız o halde hemen bu destekleme için başvuru yapmalısınız. Bakıcı destekleme başvurunuzu SGK’nın resmi web adresinden yapabilirsiniz.

Siz bu yardımı almaya başladığınızda yetkililer bazen sizi kontrol için evinize gelebilirler. Bu durumun devam edip etmediğini kontrol edeceklerdir.

AB yardımları hakkında açıklama

Çalışan Annelere Faizsiz Kredi İmkanı için yorum yapabilir ve soru sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir