Gümrük Fazlası Marka Ürünler Toptan Nereden Alınır

Ticaretle uğraşan herkes daha az maliyetle daha fazla kazanmak ister. Aslında ticaretin sırrı da budur. Satacağınız ürünü ne kadar ucuza alabilirseniz karınız da çok olacak demektir. Bu durumda daha çok kazanmak isteyenlerin aklına gümrük fazlası ürünler gelmektedir.

Gümrük fazlası ya da ihraç fazlası dediğimiz bu ürünler toptan fiyatına İstanbul Merter, Güngören, Bağcılar, Esenler ya da internet üzerinden online daha ucuz alınabilmektedir. Gümrük fazlası ürünler toptan olarak daha ucuza alınabildiği gibi dolayısıyla kar oranı da oldukça yüksektir. Gümrük fazlası ya da ihraç fazlası dediğimiz ürünler nasıl ürünlerdir?

Gümrük fazlası ürünleri toptan fiyatına en ucuz nerelerden alabilirim? İhraç fazlası ürünleri almanın kolay yolları nelerdir? Şimdi sizlere bu yazımızda gümrük fazlası mallar ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabını vereceğiz.

Gümrük Fazlası Ürünler Defolu Mudur?

Gümrük fazlası ürünlerin defolu ya da hatalı mallar olup olmadığı hep merak edilen bir konudur. Hemen cevap verelim. Gümrük ya da ihraç fazlası mallar defolu değildir. Hatta bazı kaliteli marka ürünler bile ihraç fazlası olabilmektedir. Gümrük fazlası mallar aslında Türkiye’de üretilen ürünlerin yurtdışına satılması sırasında bazı sorunlarla karşılaşılıp bu ürünlerin iç piyasaya sürülmesidir.

Ürünlerini yurtdışına satmak isteyen satıcı bazen gümrük denetiminde sorun yaşar, ya da son anda alıcı ile anlaşmazlığa düşerler veya ürünlerini sattığı kişi iade eder. Böyle durumlar sonucunda satıcılar ya da üretici fabrikalar ihraç fazlası bu ürünleri Türkiye piyasasında ihraç fazlası olarak toptan satışını yaparlar. Yani ihraç fazlası ürünler ilk elden satışı yapıldığı için ucuza satılmaktadır.

İhraç Fazlası Ürünleri Nerelerden Alabilirim?

İhraç fazlası ürünler dendiğinde akla ilk olarak İstanbul Merter ve Güngören gelmektedir. Sadece buralarda değil Türkiye’nin birçok yerinde ihraç fazlası ürünler satılmaktadır. Merter ve Güngören gibi yerlerde birçok mağazadan ihraç fazlası ürünler çok ucuza alınabilmektedir. Buralardan 2-3 TL gibi bir fiyata alıp piyasada 30-40 TL ye satarak daha çok kar elde edilebilmektedir.

Gümrük fazlası ürünleri satan yerlerle yüz yüze görüşerek bu ürünleri alabilirsiniz. Ancak günümüzde birçok mağaza aynı zamanda fabrikalar bile ihraç fazlası ürünlerini internet üzerinden satışa sunmaktadır. Böylece ihraç fazlası ürünler dilerseniz ayağınıza kadar gelmektedir. İhraç fazlası ürün satışı yapan birçok internet sitesi mevcuttur. Şimdi de onlara bir göz atalım.

gümrük fazlasi urunler

İhraç Fazlası Online Satış Yapan Yerler

İhraç fazlası ürünleri internet üzerinden online satışını yapan birçok fabrika ve satıcı vardır. Almak istediğiniz ürünleri bu sitelerden araştırarak ve inceleyerek kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu satıcıların birçoğu ürünlerini aşağıdaki internet sitelerini kullanarak satmaktadır.

Gümrük fazlası ürünleri bulabileceğiniz popüler siteler:

N11, gittigidiyor, sanalpazar, hepsiburada, sahibinden…

Bazı yurtdışından ithal alışveriş yapılan sitelerden de ucuz ve toptan alışveriş yapılabilmektedir. Özellikle Çin’de işçi gücü ucuz olduğunda Çin’de üretilen ürünlerin daha ucuza alınabileceği düşünülmektedir. Ancak alışveriş yapacağımız sitenin bilinen ve güvenli olup olmadığını iyi araştırmalısınız. Yurt dışından ithal alışveriş yapmak isteyenler  aliexpress, alibaba ve amozan adlı internet sitelerini kullanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir