İstanbul’da Kredi Çekemeyenlere Alternatifler

İstanbul’da senetle kredi veren yerler vardır. Ama bunların yasal olanlarını yazacağız. İstanbul’da kredi çekemeyenlere senetle borç para veren tefeciler ve kuyumcular ikrazatçılar olmasına karşın biz size senetle kredi veren faktöringleri tavsiye edeceğiz. İstanbul’da senetle para veren yerler senetle kredi veren yerler ve komisyonla kredi çıkartan kişileri ayırt edip doğru olan kişilerle çalışmalısınız.

BANKA KREDİ VERMİYOR NEREDEN PARA BULABİLİRİM

Metropol şehir İstanbul, çalışma standartları bakımından birçok sektöre ev sahipliği yapmasına rağmen, hayat mücadelesinde de insanlar git gide zorlanmaktadır. Temel ihtiyaçlarını karşılamak için kişi muhtemelen kredi çekmek isteyecektir.(Konut vergisi, taşıt vergisi gibi ) fakat kredi çekemeyen kişiler ( kara listede olan, kredi notu düşük olan ) ne yapmalı? İstanbul gibi bir şehirde kişi bankadan kredi alamıyorsa muhtemelen farklı yollara başlayacaktır. İstanbul ‘da kredi çekemeyenlere alternatifleri sizler için araştırdık

İSTANBUL’DA ELDEN TAKSİTLE BORÇ PARA BULMA YÖNTEMİ

Söz konusu kredi çekmek olduğunda çeşitli sebeplerden dolayı banka kredi vermek istemeyebilir. Kişi 18 yaşından küçükse, kredi kartı taksitlerini ödememişse ya da aksatarak ödeme yapılmışsa, kredi notu düşük olup kara listeye girmişse ve en kötüsü de hakkında icra takibi başlatılmışsa kolay kolay kredi alamayacaktır. İstanbul gibi metropol bir şehirde yaşayıp da ihtiyaçlarını gideremeyip, kredi de alamıyorsa mecburen elden para bulmaya çalışacaktır. Elden senetle para almak pek de güvenilir değildir. Krediyi almadan önce iyi bir araştırma yapılmalıdır.

İSTANBUL’DA SENETLE BORÇ PARA ALMAK

Senetle para almak. bankadan kredi çekemeyen kişilere cazip gelebilmektedir. İstanbul’da senetle para veren birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaların güvenilir firma olmasına dikkat edilmelidir. Yasal yoldan kredi veren şirketlere faktorink firmalar denilir. Bu firmaların özellikle BDDK tarafından onaylı olup olmadığına özen göstermelisiniz

İSTANBUL ‘DA BORÇ VEREN VAKIFLAR

Bankadan kredi çekemiyorsanız o zaman en mantıklı yollardan biri de vakıflara başvurmaktır. Borç para veren vakıfların başında da POLSAN gelmektedir. Yani “ Polis Bakım Ve Yardım Sandığı “ Bu vakfa üye olanlara vakıf, vakfa üye olan kişi acil paraya ihtiyaç duyduğunda kendisine temin etmektedir.

İSTANBUL’DA BORÇ PARA VEREN TEFECİLER, KUYUMCULAR

Bankadan kredi çekemeyenlerin tercih ettikleri yerlerden biri de tefeciler ya da kuyumculardır. Kuyumcular, kredi kartı ile altın alımının durması ile elden altın vermekte geri ödemesini ise senet karşılığında ay ay tahsil etmektedir. Kuyumcudan borçla altın almayı en çok düğün yapacak aileler tercih etmektedir. Bilhassa tanıdıkları kuyumcudan alışveriş yapmakta, düğün takılarını böyle karşılamaktadırlar.

TEFECİLERDEN FAİZLE PARA ALMAK YASAL VE  MANTIKLI MIDIR?

Tefeciden para almak çok da akıl karı değildir. Elinizi bir kaptırdınız mı kurtulmak neredeyse imkânsızdır. Tefeciden aldığınız borcu ödeyecek durumunuz var ise aldığınız paradan kat kat faizle geri ödersiniz. Şayet ödeyecek imkânınız yoksa işte o zaman tefeciden kurtulmak mümkün olmaz ve istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bankadan kredi çekemezseniz bile mümkünse akrabadan, dosttan para alarak nakit ihtiyacınızı karşılamanız sizin için daha mantıklı ve güvenilir olacaktır. Ayrıca tefecilik suç olduğu için tefeciden para almak yerine  yukarıda saydığımız alternatif para bulma yollarını deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir