İstanbul’da Senetle Ev Satan Firmalar

İstanbul’da senetle ev satan şirketler firmalar 2020 yılında büyük kampanyalar yapıyor. İstanbul ve çevre illerde oturup da ev sahibi olmak ya da ikinci evini satın alarak yatırım yapmak isteyenler için senetle ev veren şirketlerin avantajları devam etmektedir. Her sene senetle peşinatsız ev satan firmalar İstanbul genelinde yeni kampanyalar yapmaktadır.

Bu senede de birçok firma taksitle İstanbul’da konut satmaya başlamıştır. Temelden senetle ev satan bu yerler %10 peşinatı vade karşılığında kabul etmektedir. Peki İstanbul’da senetle ev satan firmalar hangileridir?

Ev Kampanyalarını Kaçırmak İstemeyenler İçin Bu Yazımızda; elden taksitli ev nasıl alınır ve senet karşılığı elden taksitle ev satan kişi ve firmalar hakkında bilgiler verdik.  İşte ev almanın en karlı yolları

İSTANBUL’DA PEŞİNATSIZ ELDEN TAKSİTLE EV

İstanbul’da bazı büyük inşaat firmaları peşinatsız bir şekilde senetli konut projeleri yapmaktadır. Bu evleri satın almak isteyenler kredisiz ev sahibi olabilmektedir. Bu kişiler sadece %10 peşinat vererek geri kalan %50 oranında ücreti de uzun vadeli ile ödeyebilecektir.

Beylikdüzü, Başakşehir, Beyoğlu, Pendik, Kadıköy, Bostancı, Küçük çekmece, Esenyurt, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Kartal, Ümraniye, Dudullu, Zeytinburnu, Bağcılar ve diğer tüm semtlerde vade karşılığı ev satan yerler bulunmaktadır. Emlakçı, inşaat firması kredisiz ev satan kişiler ve yerler arasındadır.

Ali Ağaoğlu , Yıldız, Milenyum, Okyanus, Madran gibi firmalar  kredisiz ev vermektedir. Ama bu evler henüz proje aşamasında olduğu için, senet imzalayan kişiler hemen evlere geçemeyecektir. Ama ödemeler başlayacaktır. Peki senetle ev nasıl satın alınır?

SENETLE EV NASIL ALINIR?

Öncelikle inşaat şirketi müteahhit firma ile ev fiyatı konusunda ve evin nerede kaç metre kare şeklinde yapılacağı konusunda anlaşma yapılır. Çünkü, bu gibi firmalar çok büyük olduğu için müşteriye göre projeler yürütmekte ve her kesime özel konut fırsatları sunmaktadır.

Ev projesini gören müşteriler %10’luk bir nakit para vermek durumunda kalabilir. Bazı inşaat firmaları %10 nakit isteyip geri kalan paranın da %50’sine senet yapmaktadır. Diğer kısmı da isteyen kredi isteyen de başka türlü karşılamaktadır.

ELDEN TAKSİTLE EV ALMAK 2020

Banka kredisi konut projelerine katılmak isteyenler elden taksitle senetle ev almak istemektedir. Normalde banka kredisiz ev vermezler; ama bazı firmalar da var ki özellikle Ağaoğlu inşaat gibi, peşinatsız konut satmaktadır. Ev projesini katılan kişileri banka kredisi ve peşinat olmadan sadece senetle ev sahibi olabilmektedir. Ama bunun için en önemli şart temelden ev projesine dahil olmaktır. Daha sonra senetle ev satışı yapılmamaktadır.

İZMİR VE ANKARA’DA SENETLE EV SATAN İNŞAAT FİRMALARI

Ankara ve İzmir taksitli ev satan firmalar konusunda İstanbul kadar şanslı değildir. Bu yerler daha çok kredili ev satan firmalar tarafından projeler yürütülmektedir. Bir şirketin senetle ev satabilmesi için çok büyük sermayesi olması gerekmektedir. Bu illerde de bu gibi şirketler çok azdır. İzmir ve Ankara illerinde senetle ev satan kişiler ancak şahsi ev sahipleri olabilir.

 DİĞER İLLERDE SENETLE EV SATAN İNŞAAT ŞİRKETLERİ

Aşağıdaki tüm illere senetle ev satışı yapılmaktadır.  Okur Şirketi, Reeyapım Firması ve müteaahitlik gibi şirketler Türkiye geneli vadeli ev satışı yapmaktadır.

Kilis, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin,Şanlıurfa ,Siirt, Şırnak, Iğdır, Kars,Malatya ,Muş, Tunceli, Van, Aksaray, Ankara,Çankırı Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Balıkesir, Bilecik,Bursa, Çanakkale Edirne, İstanbul, Kırklareli Amasya, Artvin, Bartın, Bolu, Çorum, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Samsun, Sinop,Trabzon, Zonguldak, Manisa, Çanakkale, Muğla, Aydın, Uşak, Afyon illerinde senetle ev satan firmalar bulunmaktadır. Bu yerlerde senetle ev satan ev sahipleri de bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir