İzmir Senetle Kredi Verenler

İzmir ilinde yaşayan vatandaşlarımız para lazım olduğunda bankadan kredi çekebilirler. Ama bankalar bazı olumsuz durumlar nedeni ile kredi vermeyebilir. Bu sorunu yaşayan vatandaşlarımız, alternatif bir yöntem olarak senetle elden borç para bulma arayışına girmektedir. Özellikle İzmir’de senetle para veren yerler ve kişiler vardır; ama bunların yasal olanlarının tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle senetle borç veren kuyumcular, esnaflar bazı şartlar isteyebilmektedir. Bu şartları yerine getirdikten sonra borç para bulabilirsiniz.

İzmir Kemeraltı Senetle Borç Para Bulma

İzmir’de borç verenler denilince ilk akla kemeraltı esnafları ve kuyumcuları gelmektedir. İzmir kemeraltı kapalı çarşıda bulunan kuyumcular şimdilerde senetle altın sattıkları için aynı yöntemle senetle borç para da vermektedirler. Bunun nasıl olduğunu kısaca şu şekilde anlatalım;
Öncelikle senet karşılığında borç istiyorum diye direkt esnafa başvuru yapamazsınız. Bunun yerine senetle altın satın almanız ve aynı altınları belli bir komisyon karşılığında aynı kuyumcudan bozmanız gerekmektedir. Bu da işin yasal çerçevede yapılmasını sağlamaktadır. İzmir’de borç veren tefecilere bulaşmaktan daha iyi bir yöntemdir.

Ama tabi borç veren kuyumcu adreslerini buradan paylaşmak doğru olmayacaktır. Bunun yerine size kemeraltı diye genel adres söyleyebiliriz. Birçok kişi İzmirde senetle para verenlerin telefon, iletişim bilgilerini istemektedir. Ama bunları buradan veremeyiz tabi. Dediğimiz yöntemi kullanmanız her zaman daha faydalı olacaktır.

İzmir’de Borç Veren Tefeci Var Mı?

İzmir içinde borç veren tefeciler yok dersek doğru olmaz. Her ilçede; Buca, Karşıyaka, Torbalı, Selçuk, Menemen, Bergama, Çiğli, Bayraklı, Bornova gibi her ilçede elbette senet karşılığında nakit para verilmektedir. Özellikle senetle elden borç para veren tefeciler İzmir’de çok yaygınlaştı; ama bunların çoğu yasal olarak çalışmazlar ve bunlardan borç nakit almak da suçtur. Bunu bilmeniz gerekmektedir.

İzmir içinde borç arıyorum diyorsanız size birkaç yöntemden söz etmek istiyorum. Zaten bunların başında senetle altın alıp bozdurmak ilk önceliğiniz olsun. Ama bunu yapamadıysanız ve size 10 bin TL altı borç para lazım ise o zaman senetle telefon alıp bozma yöntemini de düşünebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde aynı gün nakit para bulabilirsiniz.

Teknoloji mağazalarının çoğu artık senetle alışveriş hakkı vermektedir. Siz de alışveriş yapmak istiyorsanız hemen kimlik belgeniz ile, evkur, mutlu evim, ya da çetinler gibi bir mağazaya gidip senetle elden telefon alıp aynı telefonun kutusunu açmadan başka yerde nakit paraya çevirebilirsiniz. Bu para temin etmenin en temiz yollarından biridir.

Diğer bir yöntem ise şudur; tanıdığınız bir esnaf varsa hemen esnaftan günü gelmemiş çek ya da senet isteyebilirsiniz. Bu çek ve seneti bankadan ya da çek-senet bozan kişilerden nakit paraya çevirebilirsiniz. Belli bir komisyon ödersiniz ve senetin günü geldiğinde de esnafa nakit parayı ödersiniz. Burada sizin zararınız olacak ama en azından para bulmuş oluyorsunuz.
Son çare de tefecilerden senetle para almaktır.

Ama tekrar uyarıyoruz bu suçtur. Ve tefeci faizi de çok yüksek olduğu için altından kalkmanız mümkün olmayabilir. İzmir içinde tefecileri telefonla arayıp iletişime geçmeden bunu iyi düşünün ona göre karar verin lütfen.

Merak ettiklerinizi bize sorun lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir