Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı

Banka kredisi, konut kredisi, ihtiyaç kredisi ya da taşıt kredisi için bankalar bazı şartlar istemektedir. Bunların başında kredi risk seviyesi ve gelir durumu gelmektedir. Şu anda gelir belgesiz kredi veren bankalar pek yoktur. Ama kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar ve kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar bulunmaktadır. Tabi bazı durumlarda kara listeye girenlere kredi veren bankalar bile olmaktadır. Asıl konuya dönecek olursak, kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı? İhtiyaç kredisi için findeks kredi puanı kaç olmalıdır?

KREDİ NOTUNA BAKMAYAN BANKALAR

Kredi notum çok düşük kredi çekebilir miyim diyenler acil durumlarda banka kredisi kullanmak istediklerinde bankanın vereceği ret cevabı kredi notunu daha da düşürecektir. Bu nedenle bu kişilerin kredi notu öğrenme sorgulama işlemi sonrası kredi notuna göre kredi veren bankaları tercih etmesi gerekmektedir. Örneğin ING Bank kredi puanı yanı findekse göre kredi vermektedir.

ING Bank kredi puanı iyi olanlara düşük faizli kredi vermektedir. Kredi skoru kötü durumda olanlara da kredi verir ama daha yüksek faizle.

KREDİ PUANINA GÖRE KREDİ HESAPLAMA

Kredi notu iyi olmayanlara kredi veren bankalar arasında; Akbank, Ing Bank, Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Halkbank, Denizbank, Finansbank, Yapı Kredi gibi bankalar ön plana çıkmaktadır. Peki bu bankalardan kredi çekebilmek için en az kaç puana sahip olmak gerekmektedir? İşte kredi çekmek için gerekli olan kredi notu…

Kredi notu düşük olanlara kredi yazımızı okuyarak ek bilgi sahibi olabilirsiniz.

KREDİ NOTUM KAÇ OLURSA KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

Kredi notu findekse göre kredi veren bankalar ve kredi notuna bakmadan kredi veren bankalara bakalım ve hangi KKB puanına kredi veren banka olduğunu görelim:

700 PUANA KREDİ İMKANI

Kredi notu 700 olan birisinin kredi çekmesi zordur, ama iyi teminatlar ve birkaç kefil ile şubeye gitmeden de kredi çekilebilir. Bu kişiler ön onaylı kredi veren bankalar ve ön onaysız kredi veren bankalara da başvuru yapabilmektedir.

800 PUANA KREDİ ŞANSI VAR MI

Bu puan sahip olan kişilere bankalar kredi verir ama kefil ve teminat yani ipotekli kredi verir. Kefilsiz kredi çekmek için istenen şartlar bu puanda mevcut değildir. Memur ya da maaş bordrosu olan bir kefilin bulunması gerekmektedir.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar adlı yazımızda istediğiniz bilgileri bulabilirsiniz.

900 PUANA KREDİ VEREN BANKALAR

Bu kredi notuna sahip kişiler de kredi çekebilir. Ama bunun için yine kefil istenebilecektir. Kefil de yine sabit maaşı olan birisi olmalıdır.

KREDİ NOTUNUN 1000 ALTI OLMASI

Kredi Notu 1000 olanlara kredi veren bankalar; Akbank, Ing Bank, Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Halkbank, Denizbank, Finansbank, Yapı Kredi gibi bankalar ön plana çıkmaktadır

1100 KREDİ SKORUNA FİNANSMAN

1100 kredi notu da aslında çok riskli bir kredi notudur. Ama kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bundan dolayı bu kredi notuna sahip kişiler hemen bankaya başvuru yapabilirler.

Bu puan az riskli kredi notu sınırında bulunmaktadır. Birçok özel banka bu puana sahip kişilere kredi vermektedir. Siz de başvuru yaparak istediğiniz konut, taşıt ya da bireysel krediyi alabilirsiniz. Kredi notum kaç findeks, kredi notu nasıl yükseltilir, Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim?

KREDİ NOTU PUAN TABLOSU

Kredi notu kaç ayda yükseltilir ve kredi notu hesaplama tablosu ile ilgili çok soru geldiği için, bir tablo hazırladır. İşte kredi notu kaç olmalı ve KBB puan tablosu

En Riskli Kredi Notu: 0-699 Puan arası kredi notu

Orta Riskli – Riskli Kredi Notu: 700 -1099 puan arası kredi notu

Az Riskli Kredi Notu: 1100-1499 arası kredi notu

Risksiz Kredi notu: 1500-1700 arası kredi notu

En iyi kredi notu: 1700-1900 arası kredi notu

EN KOLAY KREDİ VEREN BANKALARI LİSTESİ

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar ve en çabuk kredi veren bankalar en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Anında kredi veren bankalar ile ilgili olarak lütfen aşağıya göz atın. Sonra GÜNCEL EN HIZLI KREDİ VEREN BANKA LİSTESİNİ GÖREBİLİRSİNİZ.

KIRMIZI KALEM YİYENLERE KREDİ VEREN BANKALAR

Aşağıdaki bankalar kırmızı yiyenlere yani kredi skoru düşük olanlara bile kredi vermektedir. Bundan dolayı en kolay kredi veren bankalar olarak kabul edilmektedir. Bunlar; Akbank, Ing Bank, Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Halkbank, Denizbank, Finansbank, Yapı Kredi, HSCB Bank, ICBC Bank, Burgan BANK, Şeker Bank, gibi bankalar ön plana çıkmaktadır. ücretsiz kredi notu sorgulama için tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir