Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi çekebilmek için kredi notunuzun iyi olması gerektiğini unutmayın. Bankalar her kredi başvurusu yapan kişinin banka puanını findeks aracılığı ile anında öğrenir. Kredi notu düşük kişilere bu sorgulama sonucunda genelde kredi verilmemektedir. Ama bazı bankalar kredi notu düşüklere kredi verme noktasında daha esnek davranabilmektedir. Aktifbank, Burgan Bank, Odea Bank gibi bankalar kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Odeabank Aktifbank Bankpozitif Düşük Kredi Skoruna Kredi Çıkartmaktadır

Saydığımız bankalar, gelir belgesi olan ve kredi limiti yeterli olan müşterilerine kredi çıkartmaktadır. Genelde 10 bin TL ve 20 bin TL gibi düşük limitli krediler onaylanırken, kefil ve ipotek duruma göre talep edilebilmektedir. Odeabank kredi notu düşük kişilere hemen kredi veren banka olarak bilinir. Ama başvuru yapmadan önce aşağıdaki detaylara dikkat etmelisiniz. Aktifbank ve Pozitif Bank aracılığı ile de kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar 2020 yılında yine kolay kredi imkanı sağlayacak mı? Nakit para ihtiyacımız için ilk başvurular genelde finans merkezi olarak bankalardır. Ama özellikle kredi notumuz belli bir noktadan daha düşükse o zaman bu bankalar kredi vermeye pek sıcak bakmaz. Türkiye’de birçok kişinin de findeksi düşük olması nedeni ile artık bazı kurumlar bunu bir fırsata çevirmeye çalışmaktadır. Bu noktada kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar 2019 yılında bir dizi çalışma başlattı.

Kredi Notu Düşüklere Kolay Kredi Veren Bankalar

Düşük findeks notu her zaman büyük sorunlara neden olmaktadır. Konut kredisi ya da ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizde banka hemen yardımcı olmaz; özellikle banka puanı 700’ün altında olanlar kesin kredi çekemez algısına kapılmaktadır. Ama geçen sene gelen sicil affı sonrası birçok banka kredi notu düşüklere kolay kredi veren banka noktasında iyi çalışmalara imza atmaya başladı.

Örneğin ING Bankası kredi notu olmayana, kredi notu hesaplanamayanlara kredi çıkartmaya başladı. Ak Bank da düşük kredi notuna kredi veren banka olarak ön plana çıktı. Yapı kredi bankası da findeksi düşüklere kredi vermeye devam ediyor.

Kredi Notu Hesaplanamayan Kişiler

Bir de kredi notu hiç olmayan yani kredi notu hesaplanamayan kişiler vardır ki bunlar da nakit para ihtiyaçları için ilk olarak bankaya gitmektedir. Banka puanı olmayan kişilerin en büyük sorunu daha önce neredeyse hiç bankalar ile çalışmamış olması, kredi kartı kullanmamış olmalarıdır.

Bu kişilerin önce bankalar ile gerek otomatik ödeme talimatları olsun, gerek banka hesap kartları olsun yada havale ve eft gibi işlemler olsun sürekli bir çalışma yapması gerekmektedir. Her türlü alışverişlerin yine online ortamda bankacılık üzerinden yapılması gerekmektedir. Bu şekilde en azından bir kredi notu hesaplaması yapılacaktır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Nasıl Kredi Çekebilir?

Yazımızda en çok merak edilen husus, düşük kredi notu ile nasıl kredi alınabilir meselesidir. Bu noktada şunu söyleyebiliriz; öncelikle yukarıda saydığımız bankalara gelir belgesi ve sabit ikametgah ile başvurunuzu yapın. Ama başvuru öncesi mutlaka durumunuzu bildirin. Görevli bazen bu durumda banka yetkisinde kredi çıkartabilmektedir. İpotek ya da kefil istenirse de ona göre kefil bulabilir ve kredi almak için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2020 yılında kolay kredi veremeye başladı. Bu avantajlardan yararlanmak için, denk gele birçok bankaya başvuru yapmayın. Tek bankadan düşük limitli bir kredi çekebilirsiniz. Kesin ve kolay kredi çekmek için bunu iyi değerlendirmeli ve bilinçli başvuru yapmalısınız.

Banka Puanı Düşüklere Senetle Kredi Veren Yerler

Bazı firmalar bankadan kredi çekemeyenlere yanı banka puanı düşük olduğu için kredi alamayan kişilere senetle kredi imkanı tanımaktadır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar aslında kolay kredi çıkartmak için bazı seçenek sunar ; ama buna rağmen kredi alamayanlar için senetle kredi veren yerlere başvuru yapılması daha yerinde olacaktır.

Kredi notu düşük olduğu için kredi çekemeyen kişilere en hızlı şekilde senetle kredi veren yerlerin başında faktöringler gelmektedir. Bunlar da İstanbul ve İzmir merkezli olarak faaliyet yürütür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir