Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev sahibi olmak isteyen kişiler eğer daha önce hiç birikim yapmadı ise ya da birden ev sahibi olmaya karar verdi ise o zaman önden para vermeden konut kredisi çekmek isteyebilir. Peki hiç birikim yapılmadan kredi ile ev almak mümkün müdür? Bu konuda peşinatsız ev kredisi veren bankalar 2020 aracılığı ile konut kredisi çekmek için istenen şartlar vardır. Bu şartları yerine getiren kişilere evin %100’üne  kredi verilmektedir. Daha önce %20 peşinat şartı istenirken artık yeni bazı çalışmalar ile peşinat şartı istemeyen bankalar da ortaya çıkmaya başladı. Evin tamamına kredi nasıl alabilirim? Peşinatsız konut kredisi çekmek istiyorum diyen kişiler kiradan kurtulmak için bu yöntemi tercih edebilir. Peki evin tamamına kredi çekmek için ne yapılmalıdır?

PEŞİNATSIZ EV ALMAK İSTİYORUM!

Yüzde yüz konut kredisi veren bankalar vardır. Evet ama bankalar hemen konut kredisini onaylamaz. Bunun için evin eksper değeri de ortaya çıkmalıdır. Evin değerinin tamamına kredi çıkması için kişilerin eksperi ikna etmek gibi bazı niyetleri olsa da bunun garanti altına alınması için farklı yöntemler de kullanılabilir. Örneğin, Eksperler en çok muhtar ve komşulardan bilgi almaktadır. Bu kişilerin önceden bilgilendirilmesi çok önemli fayda sağlayacaktır. Peşinatsız ev almak istiyorum diyenler bunun için banka ile konuşmadan bazı teknikler daha uygulayabilir. Banka BDDK’nın belirlemiş olduğu şartlara göre evin gerçek değeri değil eksper değerinin en fazla %80’ine kredi verebilmektedir. Ama aşağıdaki şartları taşıyan kişilere kesin onaylı ve peşinatsız konut kredisi verilecektir.

PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ NASIL ÇEKERİM?

Evin hepsine kredi çekmek istiyorum diyenler bunun için bankaya gelir belgesi beyan etmeleri gerekmektedir. Peşinatsız konut kredisi nasıl çekerim diye bankalara her gün onlarca başvuru yapılmaktadır. Bu konuda aslında gelir belgesi ve ipotek olarak gösterilecek olan mal ve taşınmazlar çok önemlidir. Zaten gelir belgesiz konut kredisi veren banka yoktur. Bunun yanında evin tümüne kredi çıkartılacağı için kişilerden kefil ve ek ipotek teminat istenecektir. Yani kişinin elinde birikim yoksa o zaman ipotek karşılığı kredi çekebilir? Teminat karşılığı peşinatsız konut kredisi için kişilerin yapması gereken şey; kendi üstüne ya da birinci derece akrabaları üstüne varsa bir teminat göstermesi gerekmektedir. Bu şekilde evin eksper değerinin tamamına kredi alabilir.

Kişilerin elinde bulunan ya da birinci derece yakınları üzerine kayıtlı bir ipotek gösterilerek ev kredisi çekilebilir. ipotek karşılığı evin tamamına kredi veren bankalar vardır. Önden para almadan konut kredisi imkanı veren bankalar oldukça artmıştır. Bu sayede hiç peşinatı olmayan vatandaşlarımızın ev almasının önü açılmıştır. Şimdi Peşinatsız konut kredisi veren bankalar ve şartları hakkında detaylı bilgiler verelim.

EVİN TAMAMINA MORTGAGE KREDİSİ VEREN BANKALAR

Peşinatı olmayanlar için Ziraat Bankası, Ak bank, TEB bankaları gibi bankalar evin hepsine kredi onayı verebilmektedir. Evin hepsine yani evin tümüne mortgage çıkartmak isteyen vatandaşlar bunun için bazı ek teminatlar ya da kefiller bulmaları gerekmektedir. Evin bütününe kredi çekmek için bu oldukça önemli bir şart oluşturmaktadır.  Peşinatsız kredi çekilir mi ve peşinatsız mortgage verilir mi diye soranlar için bu şartların oluşması çok önemli bir adım olacaktır.

PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ İÇİN GAYRİ MENKUL İPOTEK TESİSİ ŞARTI

Bazı bankalar hiç birikim yapamayan kişiler için peşinatsız konut kredisi vermektedir. Bunun için kişilerin sahip oldukları ev, dükkan, arsa, arazi, bahçe, işletme gibi yerleri ipotek altına alarak onlara %20 karşılığında kredi vermektedir. Bu şekilde birçok kişi ipotek karşılığı %100 konut kredisi alma imkanı elde edebilmiştir. Kredi başvuruları; Finansbank, Halkbank, Ziraat Bankası ve diğer bankalara yapılabilmektedir. Peşinatsız %100 Konut Kredisi için gerekli bütün taktikler aşağıdadır.

%100 MORTGAGE İÇİN EKSPER DEĞERİNİ YÜKSEK GÖSTERMEK

Konut kredisi için birikimi olmayan kişiler, yüzde yüz mortgage için evin eksper değeri ile gerçek değerini farklı gösterebilir.Bunun için gelen kişiye evin normalden daha pahalıya alındığı anlatılabilir. Komşulara gerekli bilgiler verilerek komşu evlerinin ve emsal ev fiyatlarının daha yüksek olduğu izah edilebilir. Belediye ya da muhtara eksper danışmaya gittiğinde gerekli zamanlarda ona eşlik edilip evin gerçek değerine göre eksper değerinin yüksek tutulması sağlanabilir.  %100 mortgage için bu çalışmalar oldukça önemli olacaktır.

AK BANK PEŞİNATSIZ MORTGAGE EV KREDİSİ

Ak Bank peşinatsız ev kredisi şansı vermektedir. Evin hepsine kredi alınır mı diyenler için müjdeli haber Ak Bank Morgagaeden geliyor. Ak Bank peşinatsız konut kredisi için vatandaşlara düşük faizli ve uzun vadeli konut kredisi vermektedir. 120 ay, 240 ay, 180 ay, 360 ay yani sene olarak 10 yıl, 20 yıl, 15 yıl ve 25 yıllık konut kredileri de verilebilmektedir. Bu banka dışında faizsiz peşinatsız konut kredisi almak isteyenler de peşinatsız katılım bankası konut kredisine başvuru yapması gerekmektedir. En kolay peşinatsız konut kredisi veren bankalar ve şartlar aşağıda yazmaktadır.

PEŞİNATSIZ EV KREDİSİ FAİZ ORANLARI

konutun tamamına finansman almak isteyen kiracılar bunun için bankaların vermiş olduğu peşinatsız konut kredisi faiz oranlarını merak etmektedir. Peki peşinat olmadan ev kredisi çekmek için ne kadar faiz ödenmektedir. Şu anda en uygun peşinatsız ev kredisi veren bankalar arasında Ak BANK ve Ziraat Bankası yer almaktadır. Ziraat Bankası peşinatsız ev kredisi başvurusu için kişilerin bazı koşulları sağlaması gerekmektedir. Aşağıda evin tamamına kredi için gerekli evrak ve belgeler yazılmaktadır.

PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ ÇEKMEK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Peşinatsız ev kredisi almak için kişilerin bazı evrakları tamamlamaları gerekmektedir. Bunlar içinde en önemlileri de; kişinin gelir belgesi, satın alınacak evin eski sahibinin kimlik fotokopisi, tapu fotokopisi, %20 peşinat yerine sayılabilecek bir teminat. Bu teminat kişinin üzerine kayıtlı olabileceği gibi kişinin birinci derece akrabaları üzerine da kayıtlı olabilir. Anne, baba, eş, kardeş ve çocuklar gibi. Bunun yanında teminat yerine kefilli peşinatsız ev kredisi de çekilebilmektedir. Sabit SSK ve SGK maaşlı birinin maaş bordrosu kullanılarak kefillik sayesinde peşinatsız konut kredisi çekilebilir.

PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ İÇİN İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKMEK

Peşinatsız konut kredisi için ayrıca ihtiyaç kredisine de başvuru yapılabilir. %20 bireysel krediye aynı gün başvuru yapılıp, çıkacak olan %80 konut kredisinin açığı ve eksiği kapatılmış olur. Tapu ve emlakçı masrafları da bu şekilde ihtiyaç kredisi ile karşılanabilir. Ev kredisi hesaplama tekniğine göre %20 peşinat ve %80 konut kredisi çıkmaktadır.  Ama saydığımız bankalara kefil ya da taşınmaz rehini sunamayan kişilere konut kredisi çıkmayacağı için alternatif ev kredisi için ek ihtiyaç kredisi çekilebilir.

evin-tamamına-kredi-veren-bankalar

PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ İÇİN İSTENEN ŞARTLAR

Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Yapı Kredi, Halkbank, Deniz Bank, QMB Finansbank, ING Bank, Ak Bank, Şeker Bank, Burgan Bank, ICBC Bank, Türkiye Finans, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, TEB Bankası gibi bankaların tamamı evin tamamına kredi çıkartmaktadır. Bu bankaların peşinatsız ev kredisi çıkartan bankalar içinde yer alması ve kişilerinde bu bankalara peşinatsız ev kredisi başvurusu yapması sonrası bazı şartlar istenmektedir. Peki peşinatsız ev kredisi şartları nelerdir?

Ak Bank konut kredisi için bakınız.

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama için bakınız

PEŞİNATSIZ KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Peşinat ödemeden ev sahibi olmak isteyen kişiler bunun için evin yüzde yüzüne kredi çekmek için bir peşinatsız ev kredisi hesaplama yapması gerekmektedir. Ev kredisi için %100 kredi çıkacağı için bu peşinat oranı hesaplanırken 0 peşinatlı konut kredisi şeklinde bir rakam alınması gerekmektedir.

EVİN HEPSİNE YÜZDE YÜZ KONUT KREDİSİ

Evin tamamına kredi veriliyor mu diyen diye merak edenler için evet bu sorunun yanıtı olumlu olacaktır. Çünkü, evin hepsini kredi çıkartan banka sayısı her geçen gün atmaktadır. Evin tamamına kredi istiyorum banka evin hepsine kredi veriyor mu diyenler sadece ek teminatlar göstererek ve gelir belgesi ile evin %100’üne konut kredisi alabilir.

Evin hepsine kredi almak istiyorum ne yapmalıyım hangi banka evin tamamına kredi veriyor diye araştırma yapan kişiler için Ak Bank ve Ziraat Bankasını öncelikli tutmalarını tavsiye ederiz. Çünkü bu bankalar ipotek karşılığı peşinatsız ev kredisi veren bankalar olarak bilinir. Tabi ev kredisi alacakken düşük faizli konut kredisi ne dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir