Senet Kıran Bozan Bankalar

Senet kırdırma 2020 yılında yine devam etmektedir. Senet kırdırma hesaplama yapmak isteyenler için her bankanın aldığı senet bozdurma komisyonu farklıdır. Senet bozdurma ya da senet kırma işlemi; Kişilerin elinde yapılan bir iş sonrası ya da ticari bir alışveriş sonrası bir senet bulunabilir. Bu senetler Kişilerin elinde iken aslında pek bir şey ifade etmez.

Senet Kıran Bozan Yerler arayan kişiler için önemli olan bu değerli evrakların paraya çevrirmeleridir. Bu konuda başta bankalar olmak üzere; Faktöring firmalar, ikrazatçılar, kuyumcular, döviz büroları ve halk arasında tefeci olarak bilinen taklacılar, iş adamları  gibi kişiler bozmaktadır. Senet bozmak oldukça kolaydır; ama önemli olan çok fazla komisyon yani yüksek oran ödemeden kesintisi düşük şekilde senet bozdurmaktır.

Senet Kırdırma Hesaplama 2020

Senet kırdırma yapacak kişiler öncelikle bankalara ya da faktöring firmalara başvuru yapılması gerekmektedir. Buralara yapılan başvurularda, komisyon oranları genelde %10 ve %30 arasında değişmektedir. Senet kırdırma hesaplama senetin risk düzeyi ve senedin gününe göre yapılmaktadır.

Faturasız Senet Bozan Yerler

Senetin faturalı olup olmaması oldukça önemlidir. Bankalar faturasız kırmaz. Bunun yerine bankalar dışında senet bozan yerleri araştırmak daha doğru olacaktır. Faturasız senet bozduran yerler arasında, kuyumcular, galeriler, esnaflar bulunur.

Elinizde 5000 TL’lik senet var ve bunun 1000 TL’si bozma komisyonu olarak elinizden alınırsa bunun pek anlamı kalmayacaktır. Bu nedenle size sunduğumuz senet bozan yerler ve kişiler en düşük oranlı senet bozma işi yapan yerler  olarak bilinmektedir. Tabi en düşük senet bozan bankalardan bahsederek başlayabiliriz.

SENET ALAN BANKALAR 2020

Bütün bankalar senet bozar ve alır. Bunun nedeni iyi bir komisyon almalarıdır. Bazı bankalar uzun vadeli senetlerden düşük komisyon alırken bazı bankalar ise çok acımasız olup, zor durumdaki müşterileri daha da müşkül duruma sokmak için 3 aylık senetleri bile çok yüksek oranlar ile bozmaktadır. Çek alan bankalar içinde; Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, İş Bankası, Ak Bank, Burgan Bank, Halk Bankası, Vakıf Bank, HSCB Bank, Finansbank, ING Bank çek bozan ve kıran bankalar arasında yer almaktadır.

Fazla komisyon ödemek istemeyen kişiler, KOBİ ve İş adamları, senet kırdırmak istiyorum diyenler senet bozma hesaplama işlemini önceden yapmalı ve ona göre senet bozma işlemi yapmalıdır.

SENET BOZDURMA YAPMADAN ÖNCE ŞİMDİ ÖNCELİKLE AŞAĞIYI KONTROL EDİNİZ LÜTFEN 

  • senet kırdırma oranları mutlaka kontrol edin.  Senet tahsilatı yapan bankalar bazı durumlarda çok yüksek işlem bedeli alabilir. Yani kırdırma işlemi yapmadan önce dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Görüldüğü gibi senet bozma ve kırdırma işlemleri için bazı seçenekler mevcuttur. Siz ister tefeciden, ister kuyumcudan ister faktöring firmadan ya da bankadan senet bozabilirsiniz. Faturasız senet tahsilatı ile faturalı senet bozma farklı durumlar olup vergiye tabi olup olmama durumu vardır. Yani faturasız senet olursa daha az komisyon oranı ödersiniz.

Çek Kıran Yerler İçin Buraya Göz Atın

Dar Zamanlarda Borç Para Veren Yerler Tıkla

SENET BANKAYA VERİLİRSE NE OLUR?

Bankaya verilen senet ödenmezse ne olur, protestolu senet ödeme süresi,  vadesi geçmiş senet tahsilatı nasıl yapılır, vadesi gelmemiş senet nasıl tahsil edilir? Bu soruların yanıtları ve diğer tüm cevap bekleyen sorularınız için size ücretsiz danışmanlık verebiliriz. Unutmayın tamamen ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz.

One thought on “Senet Kıran Bozan Bankalar

  • 26 Ocak 2020 tarihinde, saat 20:48
    Permalink

    Elimde iki adet senet var birinin gunu 2 hafta gecti digeri senetinde 15 gunu var borclu bana parasini tamamlamadigini ve beklememi soyledi benimde paraya ihtiyacim var bozdurmak istiyorum nereyi onerirsiniz ve gunu gecmis seneti nasil bozdururum

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir