Senetle Altın Satan Kuyumcular

Türkiye genelinde birçok kuyumcu senetle altın vermektedir. Bu yerler bilezik, kolye ve cumhuriyet altınlarını senetle satmaktadır. Elden taksitle altın satan kuyumcular, sarraflar Başta İstanbul olmak üzere, Ankara’da senetle altın satan kuyumcular ve Gaziantep’te satan kuyumcular daha çok ön plana çıkmaktadır. Siz hangi ilde olursanız olun, bulunduğunuz ilde mutlaka senetle elden altın satan kuyumcu bulabilirsiniz. Peki  hangi illerde senetle altın satılır?

SENETLE EN KOLAY ALTIN ALMA YÖNTEMLERİ

Senetle altın nasıl alınır diye merak edenler için aslında yöntem oldukça basitti. Tanıdığınız bir kuyumcudan alabileceğiniz gibi tamamen yabancı yerlerde senetli altın satmaktadır. Kredi kartsız altın bilezik almak için ikametgah ve kimliğinizi yanınızda götürmeyi unutmayın.

SENETLE ALTIN VEREN KUYUMCU ADRESLERİ

Ankara, İzmir, Adana, Urfa, İstanbul, Mardin, Van, Samsun, Bursa, Mersin, Antalya, Konya, Muğla, Kayseri, Maraş ve daha birçok ilde senetle altın satan kuyumcu bulunmaktadır. Bu yerler aynen birer faktöring şirket gibi çalışarak, kredi çekemeyenlere borç para veren kişilerdir. Kredi sicili kötü diye banka kredisi alamayan kişiler, borç para bulmak için kuyumculara başvuru yapabilir.

KUYUMCULARDAN BORÇ PARA NASIL ALINIR?

Borç para almanın iki yolu vardır. Ya kuyumculardan senetle borç para alacaksınız, ya da kuyumculardan senetle altın bilezik, cumhuriyet altını alacaksınız. Bu şekilde bu altınları ister bozdurup nakide çevirirsiniz ister başka yerde kullanabilirsiniz. Ama acil nasıl para bulunur diyorsanız ve gelir belgeniz yoksa bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Senetle Altın Satan Kuyumcular ve Mağazalar

SSK’LI MAAŞI OLANLARA SENETLE KREDİ VE BORÇ VEREN YERLER

Senetle borç para veren tefeciler, ikrazatçılar, faktöring şirketler, hayırsevereler, esnaflar, mağazalar ve altın satan kişiler en çok gelir belgesş olan yani bordro sahibi olan kişilere borç para vermektedir. Devlet memurlarına senetle kredi veren faktöring şirketler ve yerler bu konuda kamu çalışanlarına hemen yardımcı olmaktadır.

Memurlara senetle borç para veren yerler İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerde yaygınlaşmış durumdadır. Senetle bilezik, altın ve küpe gibi ürünler sürekli satılmaktadır.

TAKSİTLE ALTIN SATILAN MECİDİYEKÖY KUYUMCULAR ÇARŞISI

İstanbul Mecidiyeköy’de bulunan kuyumcular çarşısında taksitle altın satışı yapıldığı söylenmektedir. İstanbul Mecidiyeköy Kuyumcular Çarşısında kredi kartına taksitle altın satışı birçok kuyumcu da yapılabilmektedir. Özlem Pasajı Kuyumcular Çarşısı adı verilen yer Mecidiyeköy Mahallesi, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:1, 34387 Şişli/İstanbul adresinde bulunmaktadır. Senetle altın satanlar ve telefon numaraları özel bilgi olduğu için şahsen başvuru yapmanız daha doğru olacaktır.

ÇALIŞMAYANLARA SENETLE PARA VEREN YERLER

Çalışmayan kişilere bankalar kredi vermez. Çünkü, bu kişiler hem gelir belgesi gösteremez hem de kredi notları düşüktür. Kredi notu düşük olan ve çalışmayan kişilere bazı tefeciler, faktöring şirketler senet imzalatarak kredi ya da borç para vermektedir.

 Bunun yanında işi olmayana senetle altın satan kuyumcular da vardır. Çünkü, senet borcunu ödemeyen kişiler, daha sonra şikayet edildiklerinde evlerine icra gelebilmektedir. Bu nedenle senetle kuyumcu ya da mağazalardan borç para alan kişiler daha iyi düşünmelidir.

Senetle altın satan kuyumcular elden taksitle altın satan yerler olarak bilinir. Senetle altın almak isteyenlere 2019 senesinde bazı kolaylıklar yapılmaya başlandı. Senetle altın yasası çıkarsa herkes senetli altın alabilir duruma gelebilir.

One thought on “Senetle Altın Satan Kuyumcular

  • 26 Ağustos 2018 tarihinde, saat 03:28
    Permalink

    samsunda senetle altın satan kuyumcu isimi verebilirmisiniz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir