Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olanlara kredi imkanı; Banka ile arası iyi olmayanlara yani Sicili bozuklara kredi 2020 yılında artık zor olmasına rağmen imkansız değildir. İyi bir banka kredi başvurusu sayesinde herkes kredi çekebilir. Kredi sicili kötü olan kişilere de kredi veren bankalar bulunmaktadır. Kara listeye kredi çoktandır veriliyor. Daha önceki bankacılık düzenlemesine göre kara listeye girmiş olan yani kredi sicili çok bozuk kişilere bankaların kredi vermesi yasaktı. Ama artık bir kanun maddesi değişti ve ilgili BDDK birimi kredi çekemeyenlere bazı önemli çözümler üretti. İşte sicili bozuk olanlara kredi noktasında kolaylıklar.

Bankalar bu kişilere kredi vermesi durumunda hemen BDDK tarafından cezalandırılıyordu. Bu nedenle ne olursa olsun bankalar kredi sicili bozuk kişilere kredi vermiyordu. Ama durum değişti. Avukatlık olanlaraicralık olanlara ve haciz başlatılanlara ve  yasal takipte olanlara kredi veren bankalar bulunmaktadır.  Peki sorunsuz kredi veren bankalar ve sicili kötü olanlara kredi veren bankalar hangileridir? BDDK kararı sonrası birçok kişi kolay şekilde kredi alabilir duruma geldi. İşte detaylar… Sicili bozuk olanlara kredi imkanı.

KREDİ NOTU DÜŞÜKLERE KREDİ VEREN BANKALAR

Sicili bozuk olanlara kredi verilir mi? Kara listeye girmek eskiden en az 5 sene kredi çekilemeyeceği anlamına gelmekteydi. Ama artık bu durum değişti. Birçok kişi kara listeye girse artık hızlı bir şekilde kredi çekebilir duruma geldi.

Kara liste sicil affı 2020 sonrası bankalar artık kara listede olanlara kredi çıkartmaya başladı. Birçok banka; kara listede olana kredi çıkartılır ve sicili bozuk olana kredi çıkartılır şeklinde reklam sloganlarına başladı. Bunun nedeni şudur; önceleri BDDK bankalara bazı yasaklar koymuştu. Örneğin kredi notu çok kötü olana kredi verilmezdi. Söz gelimi kredi notu 800 olana kredi veren banka sayısı oldukça azdı. Çünkü, kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar direkt ceza yiyorlardı.

Bu durum birçok kişiyi doğrudan mağdur ettiği için hükümet bir sicil affı yasası çıkartarak artık bankalara kara listede olanlara kredi vermesine izin vermiş oldu. Bu kanun ile birlikte artık 10’a yakın banka kara listede olan, kırmızı kalem yiyenlere kredi çıkartmaya başlamıştır.

Önemli Not: Sicili bozuk olanlara kredi – Sicili bozuklara kredi verilir;  Temiz olmayan banka puanına sahip kişiler için %100 kesin çözüm dedik ve sorununuzu hallediyoruz.  Emekli, çiftçi, memur, ev hanımı, SSK’lı, işçi, özel sektör çalışanı, esnaf, ve daha birçok değişik işte çalışan kişiye kredi müjdesi verilmektedir. Kötü sicile ve kara listeye 100 bin TL bile kredi çıkar. Yeter ki aşağıda yazdığımız durumlara dikkat edilerek kredi başvurusu yapılsın. Sonuna kadar okuyun ve bankadan çizik yiyen kişi bile nasıl kredi çeker görün.

İcralık olanlar ve takibe takılanlara kredi imkanı için buraya bakın.

KARA LİSTEYE KREDİ ÇIKARTILIR 2020

Kara listedekilere af çıktıktan sonra aşağıdaki bankalar kara listeye girenlere kredi veren bankalar haline gelmiştir. Bu bankalar;

 • ING Bankası
 • Deniz Bank
 • Banka varsa
 • TEB Bankası
 • Garanti Bankası
 • Finansbank
 • Yapı Kredi
 • ICBC Bank

Bu bankalar sicili bozuk olanlara kredi, hem icralık olan kişilere kredi vermekte hem de kredi notu düşüklere kredi vermektedir. İcralık olan kişi kredi çekebilir mi diye soranlar için bu bankaların her biri sorunsuz kredi vermektedir. Peki bu bankalar hangi şartlar altında bozuk sicile kredi vermektedir? Bunun için kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar şu şartları koşmaktadır;

 • Kişinin mutlaka bir gelir beyan etmesi gerekmektedir
 • En fazla 100 BİN TL kredi çekilebilir
 • Banka isterse kefil bulunmalıdır
 • Yine banka isteğine göre ek teminatlar bulunabilir

Bu şartları taşıyan kişilere anında kredi verilmesi söz konusu olacaktır. Hatta banka şubesine gitmeden, ön onaysız ve ön onaylı şekilde kredi almak isteyenler de bu bankalara internetten başvuru yapabilir. Bankalar özelinde icralık olanlara kredi veren bankalara baktığımızda tek tek sıralayacak olursak;

ZİRAAT BANKASI İCRALIK OLANA KREDİ

Ziraat Bankası icralık olan kişilere kredi vermektedir. Aynı zamanda çiftçilere yönelik de kara listeye giren çiftçilere de kredi imkanı tanımaktadır. Kefil ve teminat bulan herkese kredi veren banka, sicili bozuk kişilere kredi çıkartılır sloganı ile tanıtımlara başladı. Kredi çekemiyorum ve kredi alamıyorum diyenler her şeyden önce bir kredi notu sorgulaması yaparsa daha iyi bir değerlendirme yapmış olur. Çünkü bazı bankalar gerçekten de çok düşük ve riskli kredi notuna kredi vermektedir. (AZ RİSKLİ KREDİ NOTUNA KREDİ VEREN BANKA SAYISI HİÇ DE AZ DEĞİLDİR. )

BOZUK SİCİLE KREDİ İMKANI

Sicili bozuk olanlara kredi, Kötü sicile kredi çıkması için kişilerin bankalara bazı konularda güvence vermesi gerekmektedir. Banka kötü kara sicili olan kişiye kredi verilmez düşüncesi taşısa da yine de bazı teminatlar sağlandığında kredi çıkması daha kolay olacaktır.  Bu noktada aslında bozuk sicile kredi veren banka sayısı az değildir. Herkes evraksız koşulsuz kredi çekmek ister; ama bankalar bilindiği gibi maaş bordrosuz gelir belgesiz kredi çıkarma konusunda bazen zorluk çıkarabilmektedir. Bu nedenle kolay  kredi almak isteyenler her şeyden banka sicilini temizlemek durumundadır.

KREDİ ÇIKMAZ DEME!

Bazı banka müşterileri için kendisine kredi verilmez cevabı yani banka kredi politikalarına uyulmadığı gibi cevaplar alındığını görmekteyiz. Bu kişilerin KKB findeks puanının iyi olması durumunda bile kredi alamıyorum demesi söz konusu oluyorsa ya kredi limiti bitmiştir; ya da gelir belgesi yok ve yetersizdir. Merkez Bankası kara sicil sorgulaması yapıldığında temiz sicile kredi çıkmıyor diyen kişilerin bankaları şikayet ettiği görülmektedir. Yüksek kredi notuna kredi çıkmıyorsa yine gelir belgesi ya da kredi limiti ile ilgili sorunlar var demektir.

KKB MERKEZ BANKASI KARA LİSTE SORGULAMA 

KKB yani kredi kayıt bürosu findeks kara liste sorgulaması yapmadan kredi başvurusu yapan kişiler, genelde, size kredi veremiyoruz ya da banka kredi kullanım politikalarına uygun değilsiniz şeklinde uyarılar ile karşılaşabilirsiniz. Banka kredi verme ve kredi onayı için bazı kredi politikalarına göre hareket eder. Bu nedenle kara sicil sorgulama yapılmadan başvuru yapılmamalıdır. Çünkü yapılan başvuru sonrası kredi ret cevabı gelirse kredi notu daha da düşer. Kredi Geçmişi Sorunlu Olanlara Önce Merkez Bankası kara liste sorgulama yapmalıdır. Bu şekilde kredi risk seviyesini de öğrenebilir. Daha sonra kolay kredi veren bankalar ile kredi notuna bakmayan bankalar daha sağlıklı karşılaştırılıp bir sonuca varılabilir.

MERKEZ BANKASI KARA LİSTE SİCİL SORGULAMA

Kredi başvurusu yapıp da kendisine kredi çıkmayan kişilerin aslında en büyük sorunu kredi notlarının düşük olmasıdır. TBB Kara liste sorgulama yapıldığında, ya da merkez bankası kara liste sicil sorgulama yapıldığında kişinin tüm bankacılık işlemleri ortaya çıkmaktadır. Kara sorgulama e devlet üzerinden yapılamaz. Kara liste sicil sorgulama için internet ve sms hattınızı kullanabilirsiniz.

Kredi çekemeyenlere kredi imkanı sağlayan yerler için tıkla. 

Birçok kişi merkez bankası kara liste sildirme ile uğraşmaktadır. Ama 5 sene geçmeden kara listeden çıkmak mümkün değildir. Kara listeden nasıl çıkılır diyenler için bunu açıkça söylemeliyiz. Ama bu durum sizin kredi çekmenize engel olmaz. Kredi çekemiyorum diyenler, banka kredi vermiyor, neden kredi alamıyorum , acil para lazım diyenler; siz kara listede olsanız bile yukarıdaki bankalar zaten sicil affı çıktığı için size kredi verecektir. Ama sicil affı demek kara listeden hemen çıkma anlamına gelmez.

2019 Kara liste affı tam olarak nedir?

Banka dışı kredi veren yerler tıkla.

En kolay kredi veren bankalar

Acil para veren yerler

KREDİ KARA LİSTE AFFI ÇIKTI!

Kredi sicili bozuk kişiler daha önce kredi notları çok kötü olduğu için bankalardan kredi alamıyordu. Bu sayı çok artınca hükümet devreye girdi. Türkiye’de 4 milyon kişinin kara listede olduğu bilinmektedir. Bu kadar yüksek sayıda kişinin kara listede olması kredi sicili sorununu tekrar gündeme getirdi. Buna göre hükümet bir düzenleme yaparak, artık kara listede olanlara kredi imkanı verilmesini sağladı. Peki bu nasıl olacak?

KARA LİSTEDEKİLERE KREDİ İMKANI!

Bankalar artık kara listedekilere kredi verme hakkı elde etti. Daha önce ceza yiyen bankalara bu konuda serbestlik tanındı. Yani isteyen banka kara listede olan kişilere kredi verebilecektir. Bu konuda tüm yetki bankalara verilmiştir artık. Bu nedenle artık özellikle yabancı sermayeli özel bankalar kara listedeki müşterilerine daha kolay kredi verebilmektedir. Pek bu sicil affı ile birlikte kara listeden çıkmak mümkün mü?

KARA LİSTEDEN NASIL ÇIKARIM?

Yapılan düzenleme bir kara liste affı değildir. Sadece bankalara, kara listedekilere kredi verme hakkı verilmiştir. Yani kişiler liste olarak kara listede kalmaya devam edecektir. Banka ister kredi verir ister vermez. Hükümet ve bankaları kontrol eden BBDK buna karışmayacaktır.

Özetle, kara listede olan kişiler daha çok özel bankalara başvuru yaparsa kredi çıkma şansı daha yüksek olacaktır. Bunun için mutlaka kefil ve teminat gösterilmesi gerekmektedir. Kara liste sicil sorgulama 

50 BİN TL VE 100 BİN KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kara listedekilere aynı gün onaylı 100.000 TL’ye kadar kredi veren bankalara  göz atarak  önce inceleyip en düşük faizli kredi veren bankaya da hemen başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinde kredi başvurusu yapmak için bankaların kredi tekliflerini lütfen inceleyin.

Sicili bozuk olanlara kredi yollarını yazdık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir