Ekonomi

Solucan Gübresi Kar Oranı Ne Kadar

Solucan Gübresi Üretimi ve Kazancı ; Solucan Gübresi Nedir, Solucan Gübresi Ne işe Yarar. ve Kazancı nedir Hep Beraber Okuyalım Öğrenelim.

Değerli Okurlarımız, Siz de değişik bir iş fikri arayıp kısa sürede zengin olmak istiyorsanız solucan işine ciddi bir şekilde göz atmanızı tavsiye ederiz.

Solucan Gübresi Kazancı Ne Kadar?

Solucan gübresi üretim tesisi maliyetleri çıktıktan sonra solucan gübresinden büyük kazançlar ortaya çıkabilir. Aylık 3 kasa solucan gübresi üretimi 2000 TL gibi kazanç sağlayabilir. Solucan gübresi üretim kar oranı genelde ürünün satıldığı yerlere bağlıdır. Bazı yerlerde ki batı illerinde daha pahalıya alıcı bulunmaktadır. Bu şekilde kar oranları da yüksek olmaktadır.

Solucan Gübresi Yalanı Kandırması Var Mı?

Bazı kişiler solucan gübresi kar oranının çok düşük olduğunu ve bundan dolayı solucan gübresi yalanı olan bir üretim şekli olduğunu, bir kandırmaca olduğunu ifade etmektedir. Kişiler genelde ürettikleri ürünleri satamayınca bunu ifade ederler. Bu biraz da kısmet  ve pazarlama işidir. Eğer iyi bir alıcı bulursanız ürünleri de kolaylıkla elden çıkarabilirsiniz.

Solucan Gübresi Üretimi

Solucan gübresi üretimi ilk anda size de ilginç gelebilir; ama maddi getirisini öğrendiğinde hiç vakit kaybetmeden bu işe girmeyi düşüneceksiniz. Peki bu solucan gübresi üretimi nasıl yapılır? Solucan gübresi nereye satılır? Kaliforniya solucanı da denilen bu sürüngenlerin fiyatı nedir? Bu sorulara derli toplu bir cevap niteliğinde olan makalemizle bu konu hakkında merak ettiğiniz bütün bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİM TESİSİ NASIL KURULUR?

Türkiye’de Ülkemizde son zamanlarda oldukça trend olan bir girişim alanı olarak solucan üretimi ve solucan gübresi üretimi oldukça ön plana çıkmaktadır. Gerçekten bu iş anlatıldığı kadar karlı mıdır? Yoksa tamamen kişilerin umutları ile oynamaya yönelik bir yalan mıdır? Çünkü solucan gübresi üretimi ile birkaç ay sonra on binlerce TL kazanma garantisi verilmektedir. Özellikle solucan üreten büyük çiftlik sahiplerinin bu şekilde solucan pazarladıkları bilinmektedir.

SOLUCAN GÜBRESİ EVDE NASIL ÜRETİLİR?

Sizin için solucan gübresi üretimini araştırdık. Gerçekten de ülkemizde bu işi çok kişi tarafından yapıldığını ve uygun pazarlama ile çok büyük gelir elde etme şansı yakaladığını belirtmek isteriz. Eğer üreteceğiniz solucan humuslarını yani gübrelerini doğru bir şekilde pazarlayabilirseniz aylık 10-20 TL kadar kazanç elde edebilirsiniz. Bu iş için de o kadar büyük bir fiziksel alana da ihtiyaç yoktur. Köydeki evinizin kullanmadığınız dışarıdaki bir bölümünde, hayvanları beslediğiniz bir ahırda kolaylıkla yapabilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİMİ NASIL YAPILIR?

Solucan gübresi üretim işine girmek istiyorsanız, öncelikle elinizde bir miktar nakit paranın olması gerekmektedir. Çok fazla bir maliyet istemeyen bu iş için gerekli olan şartları aşağıda sıraladık. Bunlar ;

Betonarme olan kapalı bir alan,
Solucanları besleyecek ürünler,
Solucanları içine koyup besleyeceğiniz büyük plastik kaplar
Solucanları satın alabilmek için ortalamam 10.000 , 15.000 TL arası bir para,
Şehir içinde bu işin yapılamaması nedeni ile, köyde uygun bir ortamın olması,

Solucan gübresini üretip satabilmeniz için sadece yukarıdaki şartları yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

EVDE SOLUCAN NASIL YETİŞTİRİLİR

Öncelikle almak istediğiniz solucan sayısına karar vermelisiniz. Çünkü solucanları almadan önce onların barınacağı ve besleneceği fiziksel mekanı ayarlamanız gerekecektir. Size daha açık ifade edebilmek için solucan gübresi üretim aşamalarını madde madde sıralamak daha doğru olacaktır. Solucan gübresi üretim aşamaları..

Öncelikle kaç bin tane solucan alacağınıza karar vermelisiniz,
Solucanları besleyeceğiniz plastik kapları ayarlayacaksınız,
Köyde ya da kırsal besihanenizde betonarme bir kapalı alan oluşturacak ya mevcut alanı düzenleyeceksiniz,
Satın almış olduğunuz solucanları bu plastik kaplara düzenli şekilde koyup beslemeye başlayabilirsiniz.
Beslenmelerini envai değişik ürünle yapabilirsiniz. Bununla ilgili hazır mamamlar da satılmakta olup da köy usulü de besleme yapabilirsiniz. ( marul, yaban otları, sebze meyve kalıntıları .vb)
Solucanlar 3 ayın sonunda yavrulayacakları için yeni yavrulara da yer ayarlaması yapmanız gereklidir.,
Eğer plastik kaplara humus ile dolarsa bu sefer başka delikli bir kaba solucanların seveceği mamaları katıp bu delikli kabı da solucanların bulunduğu kaba yerleştiririn. Solucanlar bu delikli kaba girip mamayı tüketmeye başlayacaklardır.
Delikli kabı alıp başka noktaya solucanları aktarabilirsiniz. Alttaki humusu da toplayıp kurumaya bırakmalısınız.,

Kurumaya bırakılan humus 3/.2 oranında hafifler.,
Kuruyan humus paketlemeye hazırdır.
Paketleme için çuval ve dikiş makinesi temin etmeniz gereklidir.
Artık humuslarınız satışa hazırdır.,

Yukarıdaki maddeleri tek tek yerine getirmeniz durumunda iyi bir satış işlemi ile büyük kazanç elde edebilirsiniz.

Solucan gübresi nereye satılır diye merak ediyorsanız, bu konuda satış yapabileceğiniz onlarca alan vardır. Öncelikle internetten Pazar ayarlamalısınız. İnternetten bulacağınız müşterilere hem de daha çok ürün satabilir hem de daha az yorulmuş olursunuz. Bunun dışında çevrenizde organik gıda üretimi yapan çiftçilere bu gübreyi çok rahat satabilirsiniz. Günümüzde 50 kg olan gübre fiyatlarının 100 TL’ye yaklaşması, çiftçileri bu tür solucan gübresi alımına yönlendirmiştir..

YORUM YAPIN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top