Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları

Besi hayvancılığı yapmak isteyenlere devlet tarafından hayvancılık teşvik kredileri verilmektedir. Geri ödemesiz hayvancılık kredilerinin yanı sıra hayvancılık hibeleri ve ertelemeli hayvan alım kredisi verilmeye devam edilmektedir. Büyük besiler için verilen desteklemeler küçük çiftçiler için de verilmektedir. Peki devlet destekli hayvancılık kredisi nasıl alınır?  Faizsiz hayvancılık kredisi şartları için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Bu yazımızda;

  • Ziraat Bankası hayvancılık Kredisi
  • Devlet Destekli Tarım Kredisi
  • Faizsiz İnek, Kuzu, Koyun, Keçi, Buzağı, Dana, Deve, Tavuk, Kaz, Ördek, Kanatlı Hayvan, Arıcılık, Bal vb daha birçok noktada desteklenen alanlar..
  • Hayvancılık Teşvikleri
  • KOSGEB Hayvancılık kredisi ( Hayvancılık Desteklemeleri) 2018
  • Besicilik Kredisi
  • Büyükbaş ve Küçükbaş hayvan kredisi

hakkında tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI HAYVAN KREDİSİ NASIL ALINIR? 

Hayvan kredisi için öncelikle kişilerin çiftçilik ile uğraşması gerekmektedir. Bunun Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olma zorunluluğu vardır. ÇKS üye olmayanlar yani arazisi ya da hayvanı olmayan kişiler başkasının üzerine ÇKS’ye kayıt olabilir. 5 yıl geri ödemesiz ve devlet katkılı birçok kredi türü bulunmaktadır.

ZİRAAT HAYVAN KREDİSİ İÇİN İSTENEN ŞARTLAR NELERDİR?

ÇKS’ye kayıt olunduktan sonra Ziraat Bankası Ertelemeli hayvan kredisine, TKDK hayvan kredisine, AB destekli hayvan kredilerine başvuru yapılabilir. Hayvancılık kredisi veren bankalar 2017 yılında artış göstermiştir. Ayrıca devlet destekli besicilik ve arıcılık son yıllarda oldukça artış göstermiştir.

Tavuk çiftliği, büyükbaş çiftliği, besihane kurmak isteyenler için yüz binlerce hibe kredi verilmektedir.

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

FAİZSİZ HAYVANCILIK KREDİSİ NERESİ VERİR?

Bütün Türkiye geneli faaliyet gösteren TKDK kurumları çiftçilere ve hayvancılık yapanlara faizsiz kredi vermektedir. %50 devlet destekli hayvancılık kredisi almak için bu yerlere gerekli belgeler ile başvuru yapılabilir.

Buralardan kredi kullanan kişiler, hayvancılık kredisi hesaplama 2018 için merak edebilirler. Bu konuda belirlenen hayvancılık kredisi faiz oranları eğer devlet destekli ise yılık %5 olmaktadır. Ama desteksiz hayan kredisi faiz oranları %1’i bulmaktadır.

5 VE 7 YIL ERTELEMELİ HAYVAN KREDİSİ

Ertelemeli büyükbaş hayvan kredisi ve koyun ve keçi kredisi için Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Deniz Bank, HSCB Bank, Halkbank, Şeker Bank, Tekstil Bank, QNB Finansbank, Yapı kredi Bankası, Garanti Bankası, Burgan Bank gibi bütün bankalar çiftçi kredisi vermektedir. En düşük çiftçi kredisini Ziraat Bankası vermektedir. Çiftçi kredisi hesaplama ….

DEVLET DESTEKLİ HAYVANCILIK PROJELERİ

Devlet tarafından desteklenen hayvancılık projeleri bulunmaktadır. Bu projelerde %50 devlet teşvik kredileri bulunmaktadır. Birçok kişi bu projelerde yer almak için tarım kredisi başvurusu öncesi, tarım kredisi hesaplama ve hayvancılık kredisi hesaplama işlemleri yapmakta ve ne kadar faiz ödeyeceğini önceden öğrenmek ve sorgulamak ister.

HAYVANCILIK KREDİSİ ALMAK İSTİYORUM !

Hayvan alım kredisi kullanmak isteyen kişiler bunun için Ziraat Bankası hayvancılık kredisine başvuru yapabilir. Ziraat Bankası hayvancılık kredisi ödeme planı herkes için farklılık göstermektedir. Ziraat devlet destekli hayvan kredisi faiz oranı yıllık %5 olarak belirlenmiştir.

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyenler için birçok devlet teşviki bulunmaktadır.  Bunlardan biri besicilik teşvik kredisi ve arazi alım kredisidir.

Bu kredi fırsatlarından yararlanmak isteyenler Ziraat Bankası KOSGEB hayvan kredisi başvurusu ya da İPARD kredi başvurusunda bulunabilir. İPARD destekleme kredisi için bazı şartlar bulunmaktadır. İPARD TKDK ve AB hibe kredileri ile finanse edilmektedir.

TKDK Hayvan Destekleri AB Hayvan Desteklerinden yararlanılabilmektedir. Bu hayvan kredileri  2,5 ve 7 yıl ertelemeli olmaktadır. En önemli şart ise ÇKS’ye kayıt olmaktadır. Zaten Tarım Müdürlüğü, Ziraat Odasına kayıtlı kişiler ÇKS’ye kayıt olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir